Blisko 57 tys. nowych profesjonalistów chmurowych, to efekt 10 miesięcy szkoleń, w których udział wzięli eksperci IT, partnerzy i klienci Microsoft, poinformował Mark Loughran, Dyrektor Generalny Microsoft w Polsce.

W ciągu dziesięciu miesięcy od momentu ogłoszenia przez Microsoft planu inwestycji w Polsce miliarda dolarów, wydarzyło się kilka naprawdę ważnych rzeczy, które wspomogły i przyspieszyły innowacje i transformację cyfrową w Polskiej Dolinie Cyfrowej. W tym roku naprawdę skupiliśmy się na naszych klientach i partnerach. W zaledwie dziesięć miesięcy przeszkoliliśmy już 57 000 profesjonalistów. To duża inwestycja dla nas, dla Polski, dla klientów i partnerów, ale także dla każdego człowieka w Polsce, by w cyfrowej rzeczywistości możliwa była współpraca z całym światem z dowolnego miejsca” – powiedział Loughran podczas Microsoft Envision Forum 2021.

Podkreślił, że podnoszenie cyfrowych kompetencji Polaków stało się jedną z najważniejszych aktywności, jakie firma podjęła od czasu ogłoszenia inwestycji.

Dwa miesiące temu minęło dokładnie 30 lat, odkąd pierwszy raz byłem w Polsce, w Warszawie. Zaledwie 14 miesięcy temu byłem w Davos i spotkałem się z premierem Polski wraz z Jean-Philippe Courtois i rozmawialiśmy o naszej pracy nad wprowadzeniem centrów danych do Polski. Prace te są w toku, posuwamy się naprzód i mówimy o Polskiej Dolinie Cyfrowej. Myślę, że to świetny sposób na określenie tego, co technologia przyniesie Polsce” – powiedział podczas konferencji Microsoft Envision Forum 2021 Brad Smith, Prezes Microsoft.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments