Podczas Cisco Live!, organizowanego pod hasłem „Turn IT Up”, koncern pokazał innowacje m.in. w budowaniu aplikacji, kierunku rozwoju w stronę as-a-service oraz przyszłość bezhasłową.

To wyjątkowy czas, kiedy możemy kształtować naszą przyszłość. Potrzebujemy do tego odpowiedniej technologii, aby stworzyć fundamenty, na których będziemy budować tę przyszłość” – powiedział Chuck Robbins, CEO Cisco. „Dzięki innowacjom, które wprowadzamy w tym tygodniu, nasi klienci na całym świecie będą mogli nie tylko lepiej komunikować się, zwiększać bezpieczeństwo i automatyzować IT teraz i w przyszłości, ale także wykorzystywać technologię do zwiększania szans dla wszystkich członków społeczeństwa”.

Cisco wprowadziło liczne innowacje, które pomogą klientom przebudować ich aplikacje, zwiększyć możliwości ich zespołów, zabezpieczyć firmy i przekształcić infrastrukturę. Cisco ogłosiło, że przeprojektowuje infrastrukturę internetową, kieruje się w stronę modelu „as-a-service” dzięki Cisco Plus.

Cisco Plus upraszcza procesy związane z IT i zakupami, aby zapewnić klientom większą szybkość działania, elastyczność i możliwość dostosowania skali do ich potrzeb. Umożliwia elastyczne wykorzystanie sieci w centrum danych, w zastosowaniach obliczeniowych i przy przechowywaniu danych.

Firma przedstawiła również bogatą ofertę SASE (połączenie funkcji VPN i SD-WAN z natywnymi funkcjami bezpieczeństwa w chmurze), która ma pomóc klientom już dziś zbudować fundament SASE, aby w przyszłości przejść na model „as-a-service”.

Cisco Secure wprowadza przyszłość bez haseł, oferując prostsze i jeszcze bardziej zaufane zabezpieczenia dla wszystkich. Konsekwencje posługiwania się hasłami są dobrze znane. Hasła są łatwe do złamania i trudno nimi zarządzać, co kosztuje firmy miliardy dolarów rocznie.

Cisco wprowadziło niezależny od infrastruktury mechanizm uwierzytelniania bez hasła, umożliwiający użytkownikom pominięcie hasła i bezpieczne zalogowanie się do aplikacji w chmurze za pomocą kluczy bezpieczeństwa lub danych biometrycznych zapisanych na platformie. Uwierzytelnianie bezhasłowe od Cisco Duo jest elementem wiodącej w branży platformy Cisco opartej na zasadach ograniczonego zaufania (zero trust), w jeszcze większym stopniu zwiększającej bezpieczeństwo logowania poprzez zastosowanie kontroli urządzeń i monitorowania zachowania na wielu płaszczyznach.

Cisco zapowiedziało działania w kierunku zapewnienia klientom najlepszej możliwej widoczności w aplikacjach i internecie. Widoczność wykraczająca także poza sieć firmową ma coraz większe znaczenie, ponieważ zespoły IT przyspieszają wdrażanie rozwiązań SaaS, internetowych i tych w modelu chmury w opracowywanych strategiach pracy w środowisku hybrydowym.

Cisco Thousand Eyes
Cisco Thousand Eyes

Cisco ogłosiło także integrację internetowego i chmurowego rozwiązania ThousandEyes z portfolio przełączników Cisco Catalyst 9000 oraz z Cisco AppDynamics Dash Studio, przedstawiając pierwsze i jedyne w branży rozwiązanie typu full-stack dla sieci firmowych i chmurowych, oferujące pełną widoczność.

Cisco przedstawiło także najbardziej ekspansywną architekturę SASE, zapewniającą pełną ochronę od punktu końcowego do chmury. Przyspieszenie wprowadzenia pracy hybrydowej i przejścia do chmury skomplikowało zarządzanie sieciami i bezpieczeństwem, biorąc po uwagę mnogość podatnych na atak użytkowników, urządzeń, aplikacji i danych.

Cisco SASE
Cisco SASE

Ponadto Cisco uprościło zarządzanie siecią i bezpieczeństwem dzięki rozszerzonej architekturze Secure Access Service Edge (SASE) z możliwością zakupu wszystkich podstawowych komponentów w jednej ofercie. Jej elastyczność umożliwi w przyszłości łatwe przejście na ujednoliconą usługę abonamentową. Cisco przedstawiło również innowacje w platformie SecureX, zapewniającej pełną ochronę od punktu końcowego do chmury.

Koncern pokazał również zmiany w rozwiązaniach Cisco Contact Center, które pomagają zapewnić najwyższą jakość obsługi klienta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments