Jarosław Gerard Podolski, członek zarządu RESBUD SE w rozmowie z ISBtech o planach rozwojowych tworzonej grupy budowlanej.

Jakie plany biznesowe ma nowy inwestor wobec spółki?

Po zmianie akcjonariatu większościowego w 2019 roku, RESBUD SE zmieniła swój model biznesowy i aktualnie jest w trakcie modyfikacji strategii działania. Spółka planuje stać się znaczącym w Europie Środkowo-Wschodniej generalnym wykonawcą kontraktów z zakresu budownictwa, inżynierii lądowej i rozwoju sieci energetycznych, realizując kompleksowe projekty infrastrukturalne poprzez podwykonawców, wchodzących w skład holdingu – spółki Conpol Sp. z o.o., Uniwersim Sp. z o.o. oraz Energokompliekt OOO.

Doświadczenie oraz know-how spółek zależnych, pozyskanych w ramach przeprowadzonej w grudniu subskrypcji, zostanie wykorzystane przez Zarząd do uwolnienia pełnego potencjału wyżej wspomnianych podmiotów, posiadających znaczącą przewagę konkurencyjną na rynku.

Wraz z przejęciem firm Conpol Sp. z o.o., Uniwersim Sp. z o.o. oraz Energokompliekt OOO, RESBUD SE pozyskała m.in. wysoko wyspecjalizowaną kadrę pracowników – w tym inżynierów i techników, którzy pracowali przy skomplikowanych i prestiżowych realizacjach w kraju i za granicą (takich jak: rozbudowa terminala D na lotnisku BORYSPOL w Kijowie, budowa terminala lotniska Balice w Krakowie czy budowa autostrady A2 i A1 w Polsce), a także mobilną wytwórnię betonu o bardzo dużej wydajności, wraz z zespołem wysoko wykwalifikowanych operatorów.

Czy będzie chciał aby mocniej zaistnieć na GPW wśród inwestorów instytucjonalnych/indywidualnych?

Podstawowym celem RESBUD SE, w kontekście rozwoju na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest przejście na notowania w systemie ciągłym oraz wejście do wybranych indeksów giełdowych.

Spółka intensyfikuje także działania, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej płynności akcji oraz wysokiego poziomu komunikacji z rynkiem kapitałowym, wspierającego zainteresowanie walorami RESBUD SE wśród inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych.

Czy rejestracja spółki pozostanie w Estonii?

Spółka aktualnie zarejestrowana jest w Estonii, natomiast w związku z ambitnymi planami rozwoju działalności RESBUD SE, Zarząd Spółki koncentruje się teraz przede wszystkim na wzmocnieniu jej oddziału w Polsce.

Wcześniej Resbud SE nabył udziały w spółkach Uniwersim sp. z o.o., Conpol sp. z o.o. oraz Energokompliekt OOO (odpowiednio 100%, 61,36% oraz 83,7% udziałów w kapitale zakładowym wyżej wymienionych firm). W efekcie transakcji, spółka posiada aktualnie w swoim portfelu 100% udziałów w Uniwersim sp. z o.o., 100% udziałów w Conpol sp. z o. o. oraz 100% udziałów w Energokompliekt OOO (87,8% bezpośrednio i 12,2% pośrednio). Pod koniec ubr. Resbud zaoferował udziałowcom spółek Energokompliekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o. w ramach przeprowadzonej subskrypcji prywatnej ogółem 218 520 263 papierów wartościowych Resbud SE o wartości ponad 24 mln euro. W efekcie, kapitał zakładowy spółki wzrośnie do ponad 26 mln euro (z 1,99 mln euro wcześniej).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments