Polska od pewnego czasu jest istotnym rynkiem dla branży gier komputerowych na mapie Europy. My jako gracze przyzwyczailiśmy się do płynących z tego faktu korzyści – chociażby wydań większości dużych produkcji w rodzimym języku. Tym razem fani serii Resident Evil mogą poczuć się rozczarowani. Najnowszy tytuł nie będzie posiadał polskiej wersji językowej. 

Resident Evil to doskonale znana seria gier z gatunku horroru. Niedawno gracze dostali do dyspozycji wersję demo nadchodzącej najnowszej odsłony – Resident Evil Village. W trakcie trwającej kilkanaście minut zabawy będziemy mieli okazję spotkać prawdopodobnie główną antagonistkę produkcji – wampirzycę Lady Dimitrescu.

Wczoraj wśród fanów Residenta rozeszła się plotka jakoby tym razem miało zabraknąć polskiej wersji językowej. Niektórzy odpowiedzi szukali u źródła. Polski wydawca tytułu, Cenega, potwierdził dzisiaj obawy fanów serii.

Co to oznacza? Że pierwszy raz od 14 lat fani Residenta nie będą mogli cieszyć się wydaniem w rodzimym języku. Ostatni raz twórcy gry ze studia Capcom nie zdecydowali się zaimplementować naszej rodzimej wersji językowej w roku 2007, w czwartej odsłonie serii.

Jak widać, pomimo tego, jak rok do roku polski rynek pnie się w górę jako istotny w Europie punkt zbytu gier, to nadal wydawcy potrafią zaskoczyć.

Sam Resident Evil Village zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera produkcji już 7 maja bieżącego roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments