CUPRA Studio w Warszawie – 3. concept store marki na świecie

Warszawskie CUPRA Studio to pierwszy taki format i ekskluzywny concept-store marki w Polsce i trzeci na świecie. Studio prezentuje sztandarowe modele marki, która chce być uosobieniem pasji dla fanów motoryzacji od modelu Formentor po bolid ścigający się w formule dla elektryków. CUPRA Studio znajduje się w Warszawie przy al. Solidarności 171.

Prezentowany w CUPRA Studio model Formentor jest pierwszym autorskim samochodem marki CUPRA. Chcemy, aby w tym roku zawojował rynek. Samochód ten jest na wszelki sposób wyjątkowy. Przede wszystkim, pod maską kryje silnik o mocy 310 koni – absolutnie potężny. Po drugie – moc detali, wysmakowanych, finezyjnych, fantastycznych smaczków designerskich, które właśnie wyróżniają markę CUPRA na rynku. Całość to niezwykły design – elektryzujący, z pazurem, drapieżny. To wszystko to właśnie pełna esencja tego, czym jest marka CUPRA i czym ona chce być w Polsce i na świecie. Model Formentor to przede wszystkim osiągi, fantastyczne osiągi tj. prędkość maksymalna 250 km/h, 5,7 sekundy do setki. W tym roku dostępne będzie także w wersji hybrydowej, ale także w wersji przeznaczonej całkowicie dla tzw. petrol-headów, czyli osób, które po prostu mają paliwo we krwi. I to będzie wersja, którą w tym roku wprowadzimy (w II poł.), która będzie miała pod maską aż 390 koni mechanicznych. Będzie miała po prostu pełną esencję tego co miłośnicy samochodów performance szukają najbardziej” – mówi Jakub Góralczyk, PR Manager marki CUPRA.

Zaznaczył, że model Formentor uosabia w pełni DNA marki i definiuje markę CUPRA na lata.

Mówimy tu o wielu akcentach, które nadadzą sportowego sznytu jak sportowy dyfuzor – 4 potężne rury wydechowe, fantastycznie wyglądające sportowe felgi. Mówiąc natomiast o sportowym charakterze we wnętrzu samochodu – kierownica ultra-sportowa, spłaszczona od dołu, z bardzo grubym wieńcem, który fantastycznie się trzyma. To od razu sprawia, ze serce zaczyna troszeczkę szybciej bić. Ponadto sportowe nakładki na pedał gazu i pedał hamulca. I wreszcie sportowa natura kryje się w bardzo wysmakowanych, drobnych detalach, typu przeszycia, które oczywiście też sprawiają, ze czujemy się tutaj jakbyśmy byli otoczeni takim absolutnie sportowym, fajnym performance entourage” – wymienia PR Manager marki CUPRA.

Zaznacza, że CUPRA – i magia tej marki – tkwi także w jej logotypie. Bardzo nietuzinkowy, bardzo nieprzeciętny, który – przede wszystkim – jest widzialny na kierownicy, na zewnątrz oczywiście samochodu, tj. coś co sprawia, ze każdy, kto obserwuje ten samochód, niezależnie od tego, czy on stoi czy jedzie, zwróci na ten samochód uwagę. Zwróci uwagę na ten znak, który jest czymś nowym, wyróżniającym się na ulicach – i czymś bardzo, bardzo, świeżym. I oczywiście, sam logotyp CUPRY, tj. także duża historia i design, który będzie definiował określoną grupę pasjonatów motoryzacji. Oczywiście, w swojej esencji to 2 litery C, jak CUPRA, które ze sobą się krzyżują, wszystko to jest ubrane tak, ze rzeczywiście jest tam taki bardzo tribal’owy charakter, podkreśla Góralczyk.

Warto wspomnieć, ze Formentor jest pierwszym samochodem CUPRY, który będzie dostępny w bardzo szerokiej gamie silnikowej. To są samochody, które będą startowały od mocy 150 koni, czyli w bardzo takiej demokratycznej, dynamicznej, ale jeszcze nie wymagającej mocy, przez silnik 190 koni, po hybrydę o mocy 245 koni mechanicznych, po ten sztandarowy model pod którego maską kryje się 310 koni. I co jest też ciekawe – i bardzo charakterystyczne – jeszcze w tym roku chcemy pokazać coś, co będzie absolutnym hołdem złożonym dla pasjonatów, dla fanów motoryzacji performance. Będzie to model o kryptonimie VZ 5, tak jak Velus 5, z hiszpańskiego velus – szybkość. Samochód, który będzie miał pod swoją maską 390-konny silnik 2,5 litrowy. Będzie dostępny w II poł. tego roku, przez limitowany, określony czas.

CUPRA Formentor, to nie jest pierwsze auto, które można zobaczyć w CUPRA Studio w Warszawie.

Zobaczycie tutaj Państwo również CUPRA Ateka, czyli pierwszy samochód, który miał logotyp CUPRA. Oprócz CUPRA Ateka, czyli auta, które definiowało markę przez ostatnie lata jest tutaj również CUPRA Leon, czyli pierwsza generacja w zasadzie Leona, która ma rzeczywiście logotyp CUPRA na masce. Jest dostępny również w wersji hybrydowej. Za chwile będzie dostępny także w wersji spalinowej o mocy 310 KM. CUPRA to również gadżety, to również część lifestylowa, to również niesamowite akcesoria, i ogromna moc detailingu. I zarówno gadżety, jak i akcesoria, to taka dziedzina marki, w której przyświecają dwie wartości. Jest to – przede wszystkim – design i najwyższa jakość” – dodaje PR Manager marki.

Dodatkowo w warszawskim CUPRA Studio prezentowano samochód wyścigowy EXTREME E. Ciekawostką jest sama formuła tego wyścigu, ponieważ polega on na motoemocjach, ale z aspektem społecznym. Polega on na tym, ze wszystkie samochody w tej formule – i tj. jej głównym założeniem – są elektryczne. Te ogromne czołgi mają silniki elektryczne. Kolejną rzeczą, jest to, że wszystkie lokacje, w których odbywa się wyścig, to są lokacje w jakiś sposób dotknięte zmianami klimatycznymi. Już za 1,5 miesiąca np. to auto będzie uczestniczyło w wyścigu w Arabii Saudyjskiej, później zwiedzi Grenlandię, jeszcze potem lodowce Argentyny. Tych lokacji jest kilka – i wszystkie te egzotyczne miejsca ten samochód już wkrótce zwiedzi.

Do tego warto wspomnieć, że załoga tego auta jest zbilansowana pod kątem płci, czyli za kierownicą zasiada wymiennie zarówno mężczyzna, jak i kobieta. I tj. założenie całej formuły właśnie tego bardzo, bardzo ciekawego wyścigu, który w tym roku już startuje – i będzie nam towarzyszył do końca roku” – podsumował Góralczyk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments