Mariusz Babula, wiceprezes Zortrax w ramach trzeciej części „DNIA z ZORTRAX” o planach giełdowych.

Kiedy należy się spodziewać finalizacji procesu połącznie w formie odwrotnego przejęcia Zortrax i Corolens. Kiedy spółka zadebiutuje na NewConnect?

Z końcem września podpisaliśmy plan połączenia z notowaną na NewConnect spółką Corelens, który był następnym, kluczowym kamieniem milowym procesu połącznia, po zawarciu umowy inwestycyjnej. Dążymy do możliwie szybkiej finalizacji transakcji.

Mariusz Babula, Zortrax

Dotychczasowa działalność Corelens koncentrowała się na dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań dla branży okulistycznej. W toku prowadzonych negocjacji nad umową inwestycyjną potwierdziliśmy kompetencje Corelens w zakresie współpracy z służbą zdrowia. Sektor ten uważamy za niezwykle atrakcyjny z punktu widzenia rozwoju Zortrax, dlatego rozważamy wykorzystanie tego obszaru biznesowego Corelens, usprawniając jego działanie, a w efekcie uzyskując synergie. Wygaszeniu ulec mogą jedynie te elementy, które są nierentowne.

Uważamy, że GPW jest naturalnym środowiskiem dla firm o technologicznym i eksportowym profilu, a my bez wątpienia do tego grona się zaliczamy. Ponadto, uzyskując status spółki publicznej realizujemy nasze zobowiązanie wobec akcjonariuszy mniejszościowych.

Nie ukrywam, że do takiego scenariusza zainspirowała nas historia CD Projektu, który obecnie odnosi spektakularne sukcesy biznesowe i cieszy się dużym poważaniem inwestorów giełdowych.

DZIEŃ Z ZORTRAX:

Cel – globalny lider specjalistych drukarek 3D

COVID zmusił do pewnej weryfikacji planów

Widzimy dużą szansę rynkową w segmencie medycznym

Jak połączenie będzie wyglądać od strony technicznej?

Połączenie z Corelens ma zostać dokonane poprzez przeniesienie całego majątku Zortrax na Corelens w zamian za akcje, które Corelens wyemituje dla akcjonariuszy Zortrax. W ramach emisji połączeniowej Corelens wyemituje dla akcjonariuszy Zortrax 111 937 500 akcji, po cenie jednostkowej 1,34 zł. Emisja zostanie dokonana z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Corelens.

Po emisji dotychczasowi akcjonariusze Zortrax będą kontrolować ok. 97 proc. akcji Corelens w podwyższonym kapitale zakładowym Corelens. W zamian za 1 akcję Zortrax wydanych zostanie 15 akcji nowej emisji Corelens. Efektem połączenia będzie uzyskanie przez Zortrax statusu spółki publicznej. Corelens zmieni także nazwę na Zortrax S.A., a jego dotychczasowa działalność, stanie się jedną z naszych linii biznesowych w segmencie healthcare.

W mojej ocenie połączenie, dzięki ustalonym warunkom, będzie korzystne zarówno dla akcjonariuszy Corelens jak i akcjonariuszy Zortrax.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments