Certyfikacja Intel Evo dla laptopów z procesorem Tiger Lake

Intel zaprezentował platformę Intel EVO. To rozszerzenie Projektu Athena, a więc certyfikacji koncernu, która dla producenta oznacza spełnienie wyśrubowanych testów realizowanych przez koncern dla laptopów z procesorem Tiger Lake 11. generacji.

Wraz z premierą procesorów jedenastej generacji, Intel zaprezentował platformę Intel Evo. Jest to druga edycja Projektu Athena, którego zadaniem jest dostosowywanie nowych konstrukcji do aktualnych potrzeb rynkowych. Intel Evo ma stać się jednoznacznym znakiem rozpoznawczym komputerów mobilnych o bezkompromisowej wydajności, przyjaznych użytkownikowi i ułatwiających mu codzienną pracę.

Project Athena to długoterminowa inicjatywa firmy Intel, mająca na celu wspieranie prac nad innowacyjnymi laptopami zorientowanymi na potrzeby użytkowników. W roku 2019 na podstawie badań nad rzeczywistymi sposobami użytkowania laptopów, Intel opracował kluczowe wskaźniki doświadczenia KEI, służące do oceniania wszystkich laptopów objętych inicjatywą Project Athena.

Zamiast pomiarów przy wykonywaniu pojedynczych zadań w kontrolowanych warunkach, przeprowadzone zostały testy w realistycznym środowisku, dzięki czemu uzyskane wyniki odzwierciedlają rzeczywiste zachowanie się laptopa podczas codziennego użytkowania.

Platforma Intel Evo ma za zadanie dostosować laptopy thin-and-light  do nieustannie ewoluujących potrzeb użytkowników i stać się jednoznacznym wskaźnikiem jakości urządzeń mobilnych. Naklejka Intel Evo ułatwi konsumentowi wybór laptopa o bezkompromisowej wydajności, który uprości codzienną pracę. Dzięki temu użytkownik będzie mógł przenieść swoje działania na zupełnie nowy poziom produktywności.

Urządzenia z Intel Evo muszą wypełniać rygorystyczne normy, weryfikowane pod kątem zgodności z kluczowymi wskaźnikami doświadczenia KEI. Laptopy te są ciche, wydajne i responsywne – użytkownik jest w stanie wybudzić swoje urządzenie z uśpienia w zaledwie 1 sekundę. Ich czas pracy na baterii przy użytkowaniu w prawdziwym świecie wynosi 9 godzin, a po ładowaniu trwającym jedynie 30 minut, działają nieustannie przez co najmniej 4 godziny.

Wszystkie komputery mobilne opatrzone znakiem Intel Evo działają w oparciu o procesory jedenastej generacji Intel Core i5 i i7. Wyposażone są w zintegrowaną kartę graficzną Intel® Iris® Xoraz najlepsze w swojej klasie interfejsy łączności przewodowej i bezprzewodowej, takie jak Thunderbolt™ 4 i Intel® Wi-Fi 6 (Gig+).

Przewiduje się, że w tym roku będzie dostępnych ponad 20 modeli laptopów z naklejką Intel Evo, takich jak Acer Swift 5, Asus Zenbook Flip S, Lenovo Yoga 9i, czy Samsung Galaxy Book Flex 5G.

Intel EVO dotyczy sprzętu z generacją 11 Tiger Lake, nie starszymi. O certyfikat można ubiegać się do tzw. skutku. Laptop zgodny z założeniami Intel EVO oznacza konkretną wydajność i długość działania na akumulatorze. Laptopy, które będą poddane certyfikacji Intel EVO muszą mieć m.in. WiFi 6 (Gig+) oraz wspierać platformę Thunderbolt 4, oraz procesor Intel Tiger Lake. Ponadto sprzęt musi pracować przynajmniej dziewięć godzin na zasilaniu akumulatorowym z ekranem na stałe w rozdzielczości FullHD. Ponadto musi gotowy być do pracy po sekundzie od włączenia. Bateria po ładowaniu przez 30 minut ma pozwalać na pracę przez kolejne cztery godziny. Pakiet testowy w ramach certyfikacji składa się z 25 różnych programów i zadań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments