Fundusz Tar Heel Capital Pathfinder zainwestował 1 mln zł w Wellbee, platformę ułatwiającą dostęp do psychoterapii online.

Wellbee ma łączyć pacjentów z indywidualnie dobranymi terapeutami oraz rozwija technologię wspierającą proces terapeutyczny. Dodatkowe 100 tys. zł włożył w projekt prywatny koinwestor.

Wellbee ma „w precyzyjny sposób” łączyć  osoby, które chcą pracować nad poprawą swojego zdrowia psychicznego ze starannie wyselekcjonowanymi psychoterapeutami. Użytkownik umawia się najpierw z opiekunem terapii – psychologiem-psychoterapeutą z doświadczeniem w pierwszych kontaktach z osobami poszukującymi pomocy – który następnie w zindywidualizowany sposób dobiera pacjentowi terapeutę. Platforma rozwija technologię wspierającą pacjenta od wyboru terapeuty, podczas terapii, jak również po jej zakończeniu.

Zespół Wellbee

Digitalizacja sektora usług coraz bardziej przyspiesza. To, co wyróżnia Wellbee na tle innych firm wpisujących się w ten trend to zaoferowanie usługi, która w realny sposób wpłynie na poprawę jakości życia jej użytkowników, a także zaangażowanie do tego projektu najwyższej klasy ekspertów. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju narzędzia, które będzie wykorzystywać najnowsze technologie do pomocy w rozwiązywaniu prawdziwych ludzkich problemów. – mówi Radosław Czyrko , partner zarządzający Tar Heel Capital Pathfinder.

Platforma w swojej pierwszej odsłonie została uruchomiona 15 września. Założycielami Wellbee są managerowie z doświadczeniem w rozwijaniu produktów zmieniających rynek i
wychodzących na pozycje liderów w swoich kategoriach: Paweł Chrzan (ostatnio Head of
Research and Development w Booksy, wcześniej pracował m.in. dla Facebooka i Google) oraz Grzegorz Skuza (marketer z 14-letnim doświadczeniem, wcześniej współpracujący m.in. z Mercedes-Benz).

Już od pierwszej rozmowy na temat Wellbee wiedziałem, że to będzie wyjątkowy projekt. Obserwując kryzys egzystencjalny otaczających mnie ludzi oraz przeżywając swój własny doszedłem do wniosku, że to najbardziej wartościowa rzecz, jaką mogę stworzyć. Potrzeby społeczeństwa w tym zakresie okazują się znacznie większe, niż nam się wydawało. Chcemy pomóc indywidualnie każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje i wierzymy, że w zamierzonej skali nasze działania doprowadzą do istotnej, globalnej zmiany społecznej. – mówi Paweł Chrzan, współzałożyciel i CEO Wellbee.

Liczę, że Wellbee nie tylko zwiększy dostępność psychoterapii w Polsce i na świecie, ale przede wszystkim będzie wartościowym i faktycznie wykorzystywanym narzędziem, dzięki któremu sytuacja osób cierpiących na zaburzenia i choroby psychicznie ulegnie realnej, jakościowej poprawie. – dodaje Grzegorz Skuza, współzałożyciel i CMO Wellbee.

Wellbee stawia na współpracę z doświadczonymi psychologami i psychoterapeutami. Doradcą ds. Merytorycznych w projekcie jest Joanna Gutral , psycholożka i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, współprowadząca portal psychoedukacyjny Zdrowa Głowa i inicjatorka kampanii społecznej „Mam Terapeutę”.

Wellbee to kolejna w tym roku inwestycja Tar Heel Capital Pathfinder. Wcześniej fundusz ogłaszał m.in. inwestycję w GrenadeHub, wrocławski startup oferujący rozwiązania do planowania pracy zespołu i zarządzania finansami firmy. Oprócz finansowania, fundusz wspiera założycieli Wellbee również w kwestiach operacyjnych i technologicznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments