OVHcloud chce objąć programem nawet 500 startupów w rok

Małgorzata Ratajska-Grandin stanęłą na czele globalnego projektu OVHcloud Startup Program. Nowa edycja programu zaprasza także działające już startupy.

Działający nieprzerwanie od 2015 roku OVHcloud Startup Program udzielił do tej pory wsparcia już ponad 1800 młodym firmom na całym świecie. Dokonano tego poprzez wynoszące ponad sześć milionów euro inwestycje w kredyty infrastrukturalne i wsparcie rozwojowe.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, OVHcloud pragnie przypomnieć o swoim zobowiązaniu wspierania młodych firm, dla których chmura jest centralnym elementem modelu biznesowego. Grupa otwiera nową edycję globalnego programu OVHcloud Startup Program, na którego czele stoi Małgorzata Ratajska-Grandin.

Jesteśmy przekonani, że startupy stanowią most, łączący dziś z przyszłością. Są ucieleśnieniem innowacji, a ponieważ technologia cyfrowa staje się wszechobecna, startupy staną się też źródłem dużej części miejsc pracy. Misją OVHcloud Startup Program jest wspieranie tej innowacji i dynamiki wzrostu poprzez pomoc skierowaną do młodych i odważnych firm, tak aby mogły się one rozwijać w ekosystemie opartym na zaufaniu” – wyjaśnia Michel Paulin, CEO OVHcloud.

Dedykowane wsparcie dla startupów i scale-upów

W celu wspierania startupów i scale-upów, dla których chmura stanowi kluczowy element rozwoju modelu biznesowego, firma OVHcloud stworzyła dwunastomiesięczny program dostosowany proporcjonalnie do potrzeb każdej z firm:

 Do 10.000 EUR bezzwrotnych środków do wykorzystania na produkty OVHcloud dla startupów oraz do 100.000 EUR dla scale-upów
 Zindywidualizowaną pomoc techniczną na okres od 6 godzin dla startupów do 20 godzin dla scale-upów
 Dedykowaną przestrzeń społecznościową, aby ułatwić korzystanie z potencjału ekosystemu OVHcloud
 Dostęp do Market place oraz Open Trusted Cloud; od pierwszego dnia dla scale-upów i po zakończeniu dwunastomiesięcznego programu dla startupów
 Możliwość promowania własnej marki poprzez wspólną z OVHcloud komunikację, stoiska na targach międzynarodowych, wystąpienia podczas wydarzeń organizowanych przez OVHcloud, warsztatów i konferencji poświęconych startupom (online i offline) oraz wspólne studia przypadków publikowanych na stronie internetowej OVHcloud
 Najszybciej rosnące startupy mogą w trakcie programu przeskoczyć na poziom wsparcia
oferowany scale-upom

Blisko 90% startupów znika w mniej niż trzy lata od momentu startu. Umiejętność zaadresowania konkretnej potrzeby oraz mocny potencjał wzrostu nie wystarczą, aby zagwarantować ich przetrwanie; dla zapewnienia pełnego rozwoju niezbędne jest osiągnięcie pewnego poziomu dojrzałości, posiadanie solidnej infrastruktury oraz wiedzy o tym, jak znaleźć zaufanych partnerów. Naszym celem jest wspieranie każdego startupu zgodnie z jego tempem rozwoju i potrzebami, aby jak najwięcej z nich rozwinęło swój biznes i aby choć część stała się kolejnymi jednorożcami” – mówi Małgorzata Ratajska-Grandin, Dyrektor OVHcloud Startup Program, która ma ambicję objąć programem nawet 500 startupów z całego świata w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

W tym celu dołączyła do zespołu OVHcloud Startup Program wraz z innymi ekspertami – praktykami w obszarze rozwoju startupów.

Pierwsza trampolina do sukcesu

Celem przyświecającym programowi jest umożliwienie startującej firmie rozwoju zgodnego z przyjętą strategią. Dlatego właśnie OVHcloud Startup Program także realizuje koncepcję chmury SMART (Simple to use – prosta w użyciu, Multi-local – multilokalna, Accessible – dostępna, Reversible – odwracalna i Transparent – przejrzysta).

Otwarta technologia OVHcloud udostępniana jest firmom biorącym udział w programie, aby wesprzeć ich działalność i przyspieszyć rozwój. Ponadto we współpracy również obwiązuje reguła wolności wyboru, bowiem OVHcloud nie nabywa udziałów w startupie ani nie zobowiązuje startupu do korzystania z jej infrastruktury po zakończeniu dwunastomiesięcznego programu wsparcia.

OVHcloud działa przede wszystkim jako facylitator, ułatwiając startupom dostęp do tego, czego najbardziej potrzebują, w tym także zapewniając infrastrukturę, na której oparty jest ich model biznesowy. Ten przyjazny model gwarantuje każdemu startupowi odwracalność, interoperacyjność i kontrolę nad należącymi do niego danymi. Po zakończeniu programu uczestniczące w nim organizacje mogą zdecydować o dalszym wykorzystywaniu infrastruktury OVHcloud, a także o udziale w Open Trusted Cloud, jej zaufanym ekosystemie usług SaaS oraz PaaS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments