Wyzwanie dla programistów DECODE-IT od Pracuj.pl

Programiści łączą szczególne zamiłowanie do grywalizacji z pasją do gamingu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom talentów IT, Pracuj.pl i agencja Gameset przygotowały DECODE-IT – pierwsze tego typu ogólnopolskie wyzwanie programistyczne.

Oprócz możliwości zmierzenia swoich zdolności w językach Java, JavaScript, PHP, Python i C++ uczestnicy mogą liczyć na wartościowe nagrody – komputer i zestaw gamingowy, kartę graficzną i vouchery x-kom. Rywalizacja trwa do końca sierpnia.

DECODE-IT. Rywalizacja trwa

Projekt DECODE-IT to dla programistów okazja do zmierzenia się z osobami z całej Polski znającymi się na najpopularniejszych językach programowania: Java, JavaScript, PHP, Python i C++. Aby lepiej wczuć się w historię, uczestnicy przed rozpoczęciem rywalizacji mają możliwość stworzenia avatara swojego bohatera. Rejestracja do wyzwania rozpoczęła się 30 lipca. Uczestnicy na wykonanie wszystkich zadań mają czas do 31 sierpnia 2020 roku, a zgłaszać można się za pomocą strony: https://decode-it.pracuj.pl

Wyzwania programistyczne i… zawodowe

Jak zauważa Magdalena Jurzysta, Specjalista ds. Promocji Marki w Grupie Pracuj, to pierwszy taki projekt w Polsce przygotowany przez portal z ofertami pracy, łączący wyzwania zawodowe programistów z zabawą i rywalizacją, a także gamingiem.

Eksperci przygotowali 7 problemów logicznych, reprezentujących różne poziomy trudności w przewrotny i niebezpośredni sposób nawiązujące do wyzwań, które uczestnicy spotykają w codziennej pracy. Choć pierwsze pytania mogą uśpić czujność, poziom grywalizacji został dostosowany do umiejętności programistów z większym doświadczeniem zawodowym, przede wszystkim osób zajmujących stanowiska mid/regular oraz senior.

Każde z wyzwań można rozwiązać za pomocą wybranego z pięciu języków programowania, korzystając z danych wyjściowych i wskazówek. Pracując nad kampanią chcieliśmy nieco odczarować rekrutację w IT, a także dać doświadczonym ekspertom szansę, by połączyć grywalizację z okazją sprawdzenia nowych możliwości zawodowych – opowiada Magdalena Jurzysta.

Jak wskazuje ekspertka, konkursowi towarzyszy możliwość zapoznania się z ofertami zatrudnienia w IT prezentowanymi w nowy sposób. W I półroczu 2020 na Pracuj.pl zamieszczonych zostało ponad 33 000 ofert pracy w branży nowych technologii.

W sekcji Praca w IT uczestnicy DECODE-IT mogą zapoznać się z ogłoszeniami prezentującymi widełki zarobków, filtrowanymi po specjalizacjach programistycznych, a także prezentującymi dokładną lokalizację firmy, która szuka nowych talentów.

Na rywalizujących czekają wartościowe nagrody, m.in. zestaw gamingowy x-kom (komputer, monitor i słuchawki) o wartości ponad 15 000 zł, komputer o wartości 8 000 zł, karta graficzna ASUS o wartości ponad 6500 zł oraz vouchery na zakupy w sklepie x-kom.pl.

Jak zauważa Piotr Bombol, Managing Partner Gameset i ekspert rynku gamingowego, światy programowania oraz gamingu często przenikają się, a projekty takie jak DECODE-IT pozwalają znaleźć między nimi wspólny język.

Dowodem na bliskie więzi między światem gamingu i IT są nie tylko konsole umieszczane w pokojach relaksu w biurach firm technologicznych, wyniesione do rangi dyżurnej anegdoty. Zainteresowanie gamingiem i chęć mierzenia się z najlepszymi to często świetny impuls do kariery w branży programistycznej. Przykładem tego jest historia Kosmy Baniewicza, byłego profesjonalnego gracza World of Tanks i ważnej postaci środowiska esporotowego, który obecnie jest testerem oprogramowania. Granie uczy wytrwałości, radzenia sobie z niepowodzeniami, rozwiązywania wyzwań logicznych, budowy strategii dającej określony cel. Dlatego razem z Pracuj.pl chcieliśmy dać szansę spotkać się w DECODE-IT osobom lubiącym grywalizację i ich potencjalnym pracodawcom, w takiej formule, która pozwala zaprezentować ich najlepsze cechy i zainteresowania – podsumowuje Piotr Bombol.