Już dzisiaj możemy cieszyć się najnowszą odsłoną legendarnej serii Wastelands. Trzecia część jest już dostępna do kupienia na PC oraz obecną generację konsol. 

Wastelands 3 to kolejna odsłona znanej serii taktycznego RPG.Tytuł przygotowało studio inXile Entertainment, a rolę wydawcy przyjął Deep Silver. Producentem projektu był znany w całej branży Brian Fargo.

Tym razem studio  zabiera nas do ogarniętego nuklearną zimą Colorado. Nasz główny bohater przynależy do Team November, oddziału Strażników Pustkowi. Niestety oddział zostaje rozbity, jesteśmy jedynym ocalałym, a Colorado nie ma pojęcia o istnieniu elitarnej jednostki pilnującej prawa i porządku. Nasze zadanie jest więc proste – zbudować od zera reputację Strażników Pustkowi w tej ogarniętej chaosem krainie.

ZOBACZ TAKŻE: Gamescom Opening Night Live 2020 – premiery

Klasycznie zabawa rozgrywa się w rzucie izometrycznym. Trzon tytułu nadal stanowi eksploracja i walka. Dużym ułatwieniem w podróżach po pustkowiu Colorado jest zaimplementowany system pojazdów, które dodatkowo pełnią rolę magazynów na sprzęt. Walka nadal rozgrywana jest w klasycznym dla tytuły systemie turowym.