Kolejnym polskim reprezentantem podczas tegorocznej edycji konferencji Gamescom było szczecińskie studio Exor Studios. Ich Riftbreaker wzbudził niemałe zainteresowanie publiczności. 

Exor Studios podczas wydarzenia postanowił przybliżyć światu swoją nadchodzącą produkcję, The Riftbreaker w nowym trailerze, zawierającym elementy rozgrywki.

Tytuł wzbudził naprawdę duże zainteresowanie widzów, którzy entuzjastycznie wypowiadali się na temat materiału. „Moim zdaniem najlepszy zaprezentowany RTS na targach”, czy „Ta oprawa wizualna wygląda genialnie” to tylko dwa z naprawdę licznych pozytywnych komentarzy, które można znaleźć pod filmem. Podobne głosy padały podczas transmisji na żywo.

Czym jest The Riftbreaker? To połączenie budowania bazy, survivalu akcji, trzecioosobowej strzelanki i strategii. Główną bohaterką produkcji jest kapitan Ashley Novak, która wyposażona w mechaniczny kombinezon udaje się z misją kolonizacji nowej planety. Jak łatwo się domyślić planeta jest zamieszkała przez agresywną faunę, która skutecznie uprzykrza nam życie podczas rozgrywki.

Bazując na technologii teleportu nasza bohaterka może podróżować pomiędzy różnymi terenami na planecie, zakładając kolejne, samowystarczalne bazy. Każda placówka odpowiada za konkretny rodzaj surowców, te natomiast przekładają się na możliwość dalszego rozwoju naszej koloni i wyposażenia bohaterki.

Dla ciekawych tytuł dostępny jest w formie demo do pobrania na Steam. Można samemu wyrobić sobie opinię na temat produkcji, która trafi do nas jeszcze w tym roku. Poniżej wspomniany trailer.