Najnowszy dodatek do Frostpunk już dostępny!

Od kilku minut wszyscy fani Frostpunku mogą zagrywać się w najnowszy dodatek fabularny. 11 bit Studios po raz kolejny zabiera nas w niebezpieczne ostępy lodowego bezkresu zostawiając nas „Na krawędzi”. 

Najnowszy dodatek „On the Edge” (pol. Na Krawędzi) zadebiutował dosłownie kilka minut temu. Tym razem gracze staną na czele nowo utworzonego obozu, całkowicie zależnego od macierzystego miasta – Nowego Londynu.

Wśród nowo zaimplementowanych elementów rozgrywki znajdziemy:

  • Nowa mechanika Frostlandu: osady i bezpieczne szlaki
  • Nowa mechanika relacji: przysługi, ulepszenia, handel, dyplomacja
  • Nowa jednostka: oddział budowlany – wykorzystywany do budowy placówek handlowych i bezpiecznych szlaków
  • 16 zupełnie nowych obszarów Frostlandu i nowe historie powiązane ze znanymi już miejscami
  • 3 nowe budowle miejskie i 7 nowych technologii

 

ZOBACZ TAKŻE: Dalsze plany twórców Frostpunka

Ponadto DLC zawiera 6 nowych utworów muzycznych (25 minut) które urozmaicą rozgrywkę,  a także zupełnie nowy wariant zabawy w trybie „Nieskończoności”. Dodatek dostępny jest w cenie 46,99zł.

Przypomnijmy, gra Frostpunk to produkcja polskiego studia 11 bi Studios, wydana 24 kwietnia 2018 roku. Jest to drugi najpopularniejszy produkt studia, który utwierdził jego pozycję w branży gier komputerowych na całym świecie.

Gra bazuje na zarządzaniu osadą w ekstremalnych warunkach pogodowych. Aby przetrwać nową epokę lodowcową gracze muszą umiejętnie zarządzać zasobami ludzkimi, surowcami, a także dokonywać trudnych moralnie decyzji.