Giełda Papierów Wartościowych (GPW) przewiduje rozpoczęcie testów platformy opartej na blockchain na II połowę 2021 r. Według informacji ISBtech giełda może zaoferować bezpośrednie inwestowanie w tokeny projektów gier.  

GPW pracuje nad utworzeniem dedykowanej platformy, z zastosowaniem technologii blockchain, która będzie kojarzyć ze sobą spółki, na wczesnym etapie ich rozwoju, z potencjalnymi inwestorami. Obecnie projekt jest realizowany równolegle na trzech płaszczyznach: inicjatywy prawne, wytwarzanie technologii platformy, działania biznesowe, tj. konsultacje z potencjalnymi uczestnikami, użytkownikami platformy– napisało biuro prasowe GPW w odpowiedzi na pytanie ISBtech.

Wdrożenie platformy stanowi obecnie jeden z priorytetowych projektów dla GPW, wpisany w strategię GK GPW w perspektywie 2022 roku. Na pierwszym etapie GPW wprowadzi rozwiązanie oparte na technologii blockchain, które ma na celu umożliwienie pozyskania kapitału dla spółek. Rozpoczęcie testów platformy przewidziane jest na drugą połowę 2021” – dodano.

Według informacji ISBtech projekt ma uwzględniać również możliwość bezpośredniego inwestowania w tokeny projektów gier.

Myślimy o tym, żeby platforma umożliwiła oferowanie różnych usług wykorzystujących tokeny” – wskazało biuro prasowe GPW.