Prezes Ovid Works o najbliższych planach i grach

Jacek Dębowski, CEO Ovid Works, w komentarzu dla ISBtech, o planach producenta gier.

Tegoroczne wakacje są dla nas niezwykle ważne. Jesteśmy tuż przed premierą naszej flagowej gry Metamorhosis. W ciągu najbliższych tygodni udostępnimy ostatni trailer oraz podamy dokładną datę premiery.

Docenieni przez Epic Games

Z grą wiążemy sporą nadzieję, gdyż jest ona niezwykle dopracowana pod względem artystycznym – poruszamy się po ręcznie malowanym świecie oraz programistycznym – istotnie rozszerzylismy możliwości silnika Unreal Engine 4 aby realistycznie oddać świat gry z perspektywy robaka. Naszą prace docenił Epic Games, który przyznał nam za to grant.

Co więcej Metamorphosis zbierała świetny feedback na przedpremierowych targach, została okrzyknięta Best of show m.in. na PAX East 2020 – Ars Technica, GDC 2019 – GameSpot i Game Informer oraz EGX 2019 – Rock Paper Shotgun.

Wejście na NewConnect

W wakacje liczymy także na debiut na rynku NewConnect. Jesteśmy w stałym kontakcie z GPW i myślę, że akcje Ovid Works zadebiutują na małej giełdzie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Ovid Works pracuje także nad grą Nemesis: Distress oraz Interkosmos 2: Falling Star. Prace and Nemesis prowadzimy wspólnie z Awaken Realms w naszym oddziale wrocławskim. Co ciekawe gra będzie multiplayerem osadzonym w uniwersum kultowej gry planszowej Nemesis (autorstwa wspominanego Awaken Realms), do której to dodatek zebrał ostatnio na Kickstarterze ponad 25 mln zł.

Z kolei Falling Star to VR-owa gra z możliwością rozgrywki z drugą osobą, która w odróżnieniu od poprzednika będzie również grywalna bez hełmu VR. Obie gry będą miały swoją premierę w 2021 r.