„Trend na symulatory w grach trwa i będzie trwał”

Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games o genezie firmy, zainteresowaniach, trendach na rynku elektronicznej rozrywki oraz flagowej grze studia Train station Renovation.

Trendy branży gier

Symulatory są jednym z najdłużej istniejących gatunków w branży gier, przez co można by pomyśleć, że temat został już wykorzystany na wszelkie możliwe sposoby. Otóż nie!

Patrząc na trendy w branży jako firma tworząca symulatory, jesteśmy mile zaskoczeni odbiorem gier tego typu. Ciągle pojawiają się nowe symulatory, których tematyka wcześniej nie była poruszana lub zostaje ona przedstawiona w zupełnie inny sposób.

Naszym zdaniem trend na symulatory trwa i będzie trwał tak długo, jak twórcy symulatorów będą mieli nowe pomysły i tematy na produkcje swoich kolejnych tytułów.

Perspektywy branży gier

W dalszym ciągu będą pojawiać się gry typu AA lub AAA, ponieważ to one są tymi tytułami, które zapadają w pamięć branży gier ze względu na ich budżety oraz ilość pracy, jaka jest w nie włożona. Co nie zmienia faktu, że dalej niskobudżetowe produkcje będą wybijać się w branży głównie ze względu na pomysł oraz kreatywność w grze.

Kluczowe plany studia

Naszym głównym celem na najbliższe miesiące będzie wydanie gry Car Trader Simulator, czyli symulatora handlarza samochodami. Tuż po tym do końca roku chcemy ukończyć i wydać jeszcze 4 inne tytuły. W między czasie będziemy pracować nad wypuszczaniem preprodukcji, aby rynek i nasi gracze mogli je zweryfikować i dać nam feedback.

W 2021 roku rynek będzie mógł spodziewać się premiery m.in. tytułu Chernobyl Liquidators Simulator oraz Builder Simulator.

Pozycjonowanie LMG

Jako Live Motion Games dalej chcemy być odbierani jako firma przyjazna społeczności graczy, z bardzo dobrymi i relaksującymi symulatorami, które pozwolą wszystkim odpocząć od życia codziennego. Udało nam się wypuścić pierwszy flagowy tytuł jakim jest Train Station Renovation i na jego podstawie będziemy tworzyć coraz to lepsze symulatory w branży gier przy współpracy z naszymi graczami. Ich opinia jest dla nas niezwykle istotna.

Geneza powstania firmy

Nazwa firmy Live Motion Games ma nawiązywać do gier oraz symulatorów, które na ten moment są naszą główną specjalizacją. Zaczynaliśmy jako firma składająca się z dwóch zespołów, które pracowały nad tytułami, o których wtedy nikt jeszcze nie słyszał, ani nie wiedział co może od nas jako twórców oczekiwać.

Już po premierze Train Station Renovation widać jak ciepło społeczność graczy przyjęła naszą grę oraz zainteresowała się innymi produkcjami, jakie tworzymy. Celem naszej firmy jest tworzenie symulatorów z pomocą community – chcemy, aby gracze jako nasz klient dostawali taki produkt, o jaki poproszą.

Dlatego między innymi Train Station Renovation wyszedł w formie early access, ponieważ chcieliśmy wraz z graczami dopracowywać tę grę i dodawać elementy, które najbardziej będą im odpowiadać w grze. Sytuacja będzie wyglądać podobnie przy kolejnych naszych tytułach, nad którymi pracujemy. Nasz zespół od czasu powstania powiększył się kilkukrotnie, dlatego ufam temu, że i jakość naszych gier z kolejnymi tytułami będzie również rosła.

Zainteresowania twórców

Jak większość osób w tej branży jesteśmy graczami, dlatego zainteresowanie różnymi grami komputerowymi lub konsolowymi jest u nas na poziomie dziennym. Co nie oznacza, że jest to jedyna rzecz, jaką nasi twórcy się interesują. W naszej grupie można zauważyć spore zainteresowanie lekturą fantastyczną, detektywistyczną lub s-fi.

Dużo osób z naszej grupy prowadzi aktywny tryb życia, biega, chodzi na siłownie lub ze znajomymi spotyka się na jakiejś sali, aby pograć w piłkę lub siatkówkę. Teraz w czasach epidemii aktywność fizyczna jest mocno ograniczona, dlatego obecnie pozostają głównie ćwiczenia w domu.