HP rozpoczyna nowy etap rozwoju gamingowego OMEN

Rozpoczynając kolejny etap rozwoju marki OMEN, firma HP przedstawiła komputery stacjonarne OMEN 25L i 30L, zaprojektowane z myślą o wymagających graczach. Nową ofertę idealnie uzupełnia monitor QHD OMEN 27i z odświeżaniem 165Hz, wsparciem NVIDIA® G-SYNC® i czasem reakcji na poziomie 1ms.

Marka OMEN nieustannie się rozwija, budując najlepszy ekosystem rozwiązań sprzętowych i programowych, aby móc zaspokoić potrzeby wszystkich graczy, szczególnie w czasach, gdy utrzymanie kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi bez wychodzenia z domu stało się tak istotne. Najnowszy komputer OMEN Gaming Desktop zawiera komponenty Cooler Master, WD_Black z Western Digital oraz HyperX®, co potwierdza naszą determinację, by dostarczać graczom wyłącznie narzędzia najwyższej klasy” – tłumaczy Kevin Frost, wiceprezes i dyrektor generalny Consumer Personal Systems, HP Inc.

W związku z tym, że w ostatnim czasie ludzie spędzają więcej czasu w domu, wzrosła również liczba godzin poświęcanych na granie – jako formy rozrywki i sposobu pozostania w kontakcie z innymi ludźmi. Pod koniec marca 2020 r.

Steam ustanowił nowy rekord z liczbom ponad 23,5 miliona aktywnych użytkowników, co stanowi wzrost (o ponad trzy miliony osób) w porównaniu z liczbą użytkowników sprzed zaledwie dwóch tygodni 3 .

Najnowsze urządzenia OMEN są wyposażone w bardzo wydajne komponenty i technologię najwyższej jakości, które zaspokoją potrzeby wszystkich graczy, zarówno weteranów, jak i
nowicjuszy.

Nowe komputery stacjonarne OMEN, z udoskonalonymi rozwiązaniami termoregulacji i
beznarzędziową konstrukcją, oferują graczom wybór wersji 25 i 30L (pojemność mierzona w litrach).

Wiele opcji obudowy, w tym model 30L z przednią ramką ze szkła hartowanego i szklanym panelem bocznym z powłoką EMI, pozwalają wyeksponować staranne poprowadzenie kabli i spójność kolorów.

Nowe komputery stacjonarne OMEN to:

 Świetna wydajność: dzięki niesamowitej grafice z układem NVIDIA® GeForce® RTX 2080 Ti lub grafiką AMD Radeon™ RX 5700 XT; optymalnej mocy obliczeniowej potrzebnej w czasie gry, którą zapewnia nowy procesor Intel® Core™ i9-10900K 10. generacji z maks. 5,3 GHz , 10 rdzeniom i 20 wątkami lub najnowszym procesorom AMD Ryzen™ 9 3900, z 12 rdzeniami i 24 wątkami.

 Komponenty najwyższej jakości: Po raz pierwszy w urządzeniach OMEN dostępny jest konfigurowalny system chłodzenia procesora od Cooler Master: 92mm (chłodzenie powietrzem) i 120mm (chłodzenie cieczą) i zasilacz Cooler Master 80 PLUS Platinum PSU o mocy 750W; z nawet 64 GB pamięci XMP HyperX® FURY DDR4-3200 MHz z RGB. Błyskawiczny dostępem do ważnych plików dzięki maksymalnie dwóm dyskom SSD WD_Black PCIe M.2 o pojemności 2 TB.

 Odświeżone OMEN Command Center: Komputery można dostosować do indywidualnych potrzeb, za pomocą sterowania oświetleniem w sześciu strefach, obejmujących logo z przodu, wentylator przedni, wnętrze PC, chłodzenie procesora, pamięci i karty graficznej, a także dzięki pięciu unikalnym trybom tego oświetlenia. Intelligent Overclocking oferuje najlepszą możliwą wydajność, wykorzystując opatentowany algorytm do zidentyfikowania najwyższego optymalnego ustawienia dla procesora i dostosowanie do potrzeb użytkownika.