Emenago z darmowym botem zamawiania na wynos

Startup Emenago udostępnił darmowe oprogramowanie do zamówień online dedykowane wszystkim lokalom gastronomicznym w Polsce. Delivery Bot to wirtualny pracownik do przyjmowania zamówień na wynos przez Facebook Messengera. 

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce spowodowało zamknięcie lokali gastronomicznych w całym kraju. Zamówienia mogą być realizowane jedynie na wynos, co nie było priorytetem wszystkich restauracji. Lista kosztów w przypadku restauratorów zdaje się nie mieć końca, a przy całkowitym odcięciu przychodów nie są w stanie pokryć kolejnych wydatków.

Wirtualny pracownik

Delivery Bot to odpowiedź wrocławskiego startupu na potrzeby restauratorów. Oprogramowanie do zamawiania jedzenia na wynos pozwala na szybkie wdrożenie rozwiązania przez lokal i przyjmowanie zamówień online.

W tym rozwiązaniu, zarówno duże restauracje ze stolicy, jak i lokale z małych miejscowości mają możliwość korzystania z systemu bez żadnych opłat. Emenago – twórca oprogramowania, chce w ten sposób wesprzeć branżę gastronomiczną.

„Darmowy system to kolejna możliwość na pozyskanie zamówień online. Klienci nie muszą dzwonić do lokalu, czy szukać restauracji w kilku aplikacjach. Wirtualny pracownik przyjmuje zamówienia i płatności online za pośrednictwem Messengera. Rozwiązanie ułatwiające klientom kontakt z restauracją i możliwość darmowego wdrożenia, to aktualnie ogromna korzyść” – mówi Konrad Kobiela, Brand Manager Jaffa Bar&Market.

Delivery Bot dedykowany jest zarówno naszym klientom, jak i nowym lokalom, nie korzystającym wcześniej z oferty. Nad systemem pracowaliśmy od dłuższego czasu i planowaliśmy wdrożenie bezpośrednio w lokalu, ale w obecnej sytuacji przeprogramowaliśmy system, aby mógł służyć zamówieniom na wynos. Bezpłatne udostępnienie stało się dla nas oczywiste – chcemy wesprzeć restauratorów” – mówi Maciej Wesoły, CEO Emenago.

Ekspresowe wdrożenie

Delivery Bot to najnowsza funkcja od EMENAGO umożliwiająca przyjmowanie zamówień online. Jak można z niej skorzystać? Wystarczy wejść na stronę emenago.com, uzupełnić godziny otwarcia, wprowadzić menu wraz z cenami i gotowe – intuicyjne oprogramowanie można uruchomić w kilkanaście minut.

Klienci za pośrednictwem Facebook Messengera będą mogli złożyć zamówienie i dokonać zapłaty online. Restauracja zostaje zwolniona z pracy nad własnym systemem, dzięki darmowemu wdrożeniu nie ponosi dodatkowych opłat, a klienci mogą mieć z nią bezpośredni kontakt.

Restauratorzy będą mogli zaoszczędzić w ten sposób na wysokich opłatach prowizyjnych, pobieranych często od dużych portali do zamawiania na wynos, które stanowią nawet ⅓ wartości zamówienia.

„Na platformach społecznościowych pojawiło się wiele akcji zachęcających do zamawiania jedzenia na wynos czy zawierające listy działających lokali w danych miejscowościach. To niezwykle ważne inicjatywy, bo jako klienci, tylko poprzez złożone zamówienie możemy wspomóc ulubione lokale przed całkowitym upadkiem – dodaje Wesoły.

Emenago jest kompleksowym systemem dedykowanym managerom czy właścicielom lokali gastronomicznych i rozrywkowych umożliwiające zarządzanie klubami, restauracjami, pubami, kręgielniami oraz dokonywanie rezerwacji. Oprogramowanie typu SaaS dostępne jest w trzech planach abonamentowych.

Emenago zostało założone przez Macieja Wesołego, Michała Ryniaka i Mateusza Piwnickiego w 2015 roku. Wykorzystywane jest przez ponad 500 lokali w Polsce, w takich jak Cherry Club we Wrocławiu, Sinner Klub w Poznaniu, Sketch Nite w Warszawie czy restauracji Bee Jay’s, Campo Modern Grill, Tel Aviv. Startup jest jedną ze spółek portfelowych funduszu AIP Seed.