CIC Warsaw w kompleksie Warso Place

Już latem polskie firmy będą mogły stać się częścią międzynarodowej społeczności CIC, czerpiąc od niej wiedzę, inspiracje oraz korzystając z możliwości pozyskania wartościowych partnerów biznesowych i kapitału. W rewanżu nasi rodzimi przedsiębiorcy wniosą do tego grona nowe spojrzenie, doświadczenia oraz świeżą energię i pomysły. 

Tworząc powierzchnie CIC Warsaw w kompleksie Varso Place, całym sercem zaangażowaliśmy się w proces projektowania najwyższej jakości przestrzeni, sprzyjających kreatywnej, efektywnej pracy. Zaczerpnęliśmy to, co najlepsze z doświadczeń innych centrów CIC na świecie i połączyliśmy z własnymi nowatorskimi pomysłami. Nasza propozycja jest odpowiedzią na potrzeby zarówno kreatywnych startupów na początku swojej kariery, jak i wymagających biznesów, które potrzebują bezpiecznych, sprawdzonych rozwiązań oraz serwisu na najwyższym poziomie” – mówi Izabela Górska, Współzałożycielka i Dyrektor Zarządzająca CIC Poland, Sales Lead w CIC Warsaw.

CIC przez ponad 20 lat działalności wypracowało najlepsze praktyki wspierania przedsiębiorców i ich pomysłów. W samym 2019 r. firmom rezydującym w CIC, a jest ich ponad 2 tys., udało się pozyskać 3 mld USD kapitału na rozwój. Teraz kolej na polskich przedsiębiorców.

CIC od przeszło dwóch dekad z sukcesem kreuje i rozwija ekosystem, w którym firmy mogą rosnąć i budować swoją wartość. W centrach zlokalizowanych w m.in. Bostonie, Miami, Philadelphii, Providence, St. Louis, Rotterdamie, a za chwilę i Warszawie oferuje swoim rezydentom nowoczesną przestrzeń biurową wraz z całym pakietem usług wspierających ich swobodne działanie.
Przez lata CIC wypracowało skuteczne praktyki inspirowania przedsiębiorczości. W sumie przez Cambridge Innovation Center przewinęło się już 6,5 tys. firm – od start-upów i scale-upów, poprzez departamenty wielkich, globalnych korporacji, po fundusze venture capital i organizacje pozarządowe.
Przykładem firmy, która zaczęła w 2004 r. swoją biznesową przygodę właśnie z CIC, jest HubSpot – wtedy wynajmował kilka miejsc w strefie coworkingowej w Cambridge, a dziś globalny dostawca nowoczesnych rozwiązań software i usług wspierających firmy w budowaniu relacji i obsłudze klientów. Zatrudnia obecnie ponad 3,3 tys. pracowników i generuje przychody rzędu 670 mln USD rocznie.
W Bostonie klienci CIC oraz szersza społeczność mają możliwość skorzystania z narzędzi do produkcji cyfrowej, takich jak drukarki 3D, wycinarki laserowe i routery CNC. Z tego labu dobry użytek w 2019 r. zrobiło 15 firm technologicznych, 9 firm z branży projektowej, 6 organizacji pożytku publicznego i 6 lokalnych firm produkcyjnych. Podobnie wyposażoną przestrzeń do prototypowania będą miały do dyspozycji firmy w Warszawie.

Nasi klienci zyskają też, w ramach społeczności CIC, dostęp do potencjalnych inwestorów. W budynkach, w których zlokalizowane są nasze centra na świecie, w 2019 r. rezydowało aż 75 firm Venture Capital zarządzających funduszami w wysokości ponad 17 mld USD. Klienci CIC Warsaw będą mieli także realną możliwość na poznanie i przedstawienie swoich biznesów, przedstawicielom tych funduszy” – dodała Górska.

[1] UBS, 2018 – UBS News

[2] KPMG, Pulse of Fintech H2’19 – Americas