W. Sobieraj rusza z kolejnym projektem bankowym Aion

W Belgii rozpoczął działalność cyfrowy bank Aion z opcją subskrypcji, zarządzany przez byłego prezesa Alior Banku Wojciecha Sobieraja. Kusi m.in. wykorzystaniem sztucznej inteligencji do powiększania majątku klientów.

Aion realizuje prosty model subskrypcji miesięcznej w wysokości 19 euro za „regularne członkostwo”.

Aion ma misję zmiany sposobu bankowości. Zamiast próbować zwiększać sprzedaż i maksymalizować zyski przypadające na jednego klienta, Aion pobiera stałą opłatę abonamentową, abyśmy wykonali całą ciężką pracę dla Ciebie, naszych członków” – powiedział Wojciech Sobieraj, CEO Aion, cytowany przez Finextra.

Oprócz tradycyjnych usług bankowych, Aion opracował narzędzie oparte na sztucznej inteligencji o nazwie MoneyMax. Ma pomóc członkom aktywnie dbać o codzienne wydatki, znajdując najlepsze oferty na wydatki gospodarstw domowych i najwyższe stopy oszczędności.

Bank oferuje również wszystkim swoim stałym członkom produkt do zarządzania aktywami funduszu giełdowego oraz osobistą usługę na czacie.

„Zaangażowaliśmy znaczne środki finansowe w Aion, znacznie przekraczając kwoty, które zostały wcześniej zebrane przez jakikolwiek bank będący pretendentem do uruchomienia. Ostatecznie sukces każdej firmy zajmującej się technologią usług finansowych mierzy się jakością jej produktu, technologii i zarządzania – i pod tym względem uważamy, że wspieramy to, co najlepsze” – powiedział Daniel Zilberman, szef Warburg Pincus Europa, cytowany przez Finextra.