Nowości druku cyfrowego od HP Indigo

HP wprowadza nowe cyfrowe rozwiązania HP Indigo piątej i szóstej generacji w ramach portfolio maszyn do druku cyfrowego na świecie. Produkty mają wspierać szybki rozwój biznesu.

Dzięki zastosowanym innowacjom, które mają zwiększać prędkość i produktywność, obie platformy dla druku cyfrowego będą stanowiły dodatkowe wsparcie w transformacji analogowo-cyfrowej i umożliwią cyfrowy druk znacznie wyższych nakładów, jeszcze dalej wkraczając w obszary nakładów offsetowych.
  • Nowa maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 100K w formacie B2 do druku akcydensowego i nie tylko, to pierwsze urządzenie w ramach nowej serii 5, które zostało zaprojektowane z myślą o wyższej wydajności, oraz które jest w stanie dostarczyć ponad milion dwustronnych arkuszy B2 na miesiąc (6000 arkuszy na godzinę). Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą między innymi o drukarniach offsetowych w celu uzyskania wysoce produktywnego drukowania na żądanie przy mniejszej ilości produkowanych odpadów.
  • Cyfrowa maszyna drukarska HP Indigo V12 do produkcji etykiet, została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii nowej generacji HP Indigo LEPX oraz Liquid Electrophotography Indigo (LEP). Jako pierwsze urządzenie z serii 6, HP Indigo V12 oferuje do 12 zespołów farbowych, prędkość do 120 metrów na minutę oraz zwielokrotnią wydajność, by móc dopasować się do prędkości maszyn analogowych. [2] Nowa, zautomatyzowana technologia dopasowywania kolorów, Spot Master, gwarantuje najlepsze w branży odwzorowanie kolorów [3], w tym specjalnych, zachowując przy tym najwyższą jakość.
Portfolio nowości, które zostaną zaprezentowane podczas targów DRUPA, uzupełniają również kolejne innowacje: HP Indigo 15K w formacie B2, HP Indigo 7K w formacie SRA3+ i HP Indigo 7eco do druku komercyjnego, HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K do druku etykiet i opakowań oraz HP Indigo 35K w formacie B2 i HP Indigo 90K w formacie B1 do opakowań kartonowych oraz zastosowań specjalnych. Pakiety z opcjami aktualizacji pozwolą korzystać z nowych funkcjonalności i możliwości również obecnym klientom.
„Potrzeba wysokiej jakości, wszechstronności i produktywnego druku cyfrowego staje się w dzisiejszych czasach kluczowa, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na błyskawiczną dostawę, zrównoważony rozwój i niestandardowe opcje drukowania. Wraz z nowym portfolio oferujemy naszym klientom możliwości rozwoju, jak również wspieramy ich w budowie drukarni przyszłości. Żyjemy w dynamicznym środowisku, w którym praca może nagle znaleźć się na wyciągnięcie ręki. Dlatego potrzebujemy ofert dostosowanych do naszych potrzeb, umożliwiających szybką reakcję, abyśmy mogli w pełni skorzystać z otwierających się przed nimi możliwości – wskazuje Santi Morera, dyrektor generalny i szef działu rozwiązań graficznych w HP Inc.

„W ciągu ostatnich czterech lat klienci HP praktycznie podwoili skalę swoich działań, generując 15 miliardów dolarów przychodów w ubiegłym roku, z ponad 100 milionów zamówień. [4] Wierzymy, że odważne innowacje w naszej ofercie, które planowaliśmy zaprezentować po raz pierwszy na targach drupa, zapoczątkują nową erę, która będzie napędzać dalszy rozwój naszych klientów w ciągu najbliższej dekady, a może i dłużej – dodaje Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo