Kupisz mieszkanie przez videochat

Grupa Robyg – w odpowiedzi na ograniczenia wprowadzone w kraju w związku ze stanem epidemii – wprowadziła video chat do obsługi klientów. Uzupełnia on system usług internetowych i telefonicznych. W ten sposób klienci mogą prowadzić umówione spotkania z przedstawicielami biur sprzedaży.

Połączenie video chat z Robyg jest realizowane za pośrednictwem bezpłatnej, dedykowanej aplikacji, która nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania po stronie klienta.

Obecnie mamy mniejszy ruch w biurach sprzedaży – co jest zgodne z wytycznymi rządu, wzywającymi Polaków do pozostania w domach. My także zmniejszyliśmy istotnie obsadę w biurach terenowych i ograniczyliśmy ją wyłącznie do dyżurów, niektóre biura zostały czasowo zamknięte. Istotnie większy ruch ze strony klientów notujemy telefonicznie i internetowo. Jesteśmy w pełni przygotowani na taką obsługę klientów. Od lat komunikujemy się z klientami za pomocą kanałów analogowych i kontaktów bezpośrednich, jak też telefonicznie i internetowo / cyfrowo” – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Robyg.

Dodała, że klienci mogą zapoznać się z pełną ofertą na stronach WWW, otrzymać także obszerne wyjaśnienia telefonicznie. Jedyną procedurą, która musi być przeprowadzona osobiście – zgodnie z polskim prawem – jest notarialne podpisanie umowy.

Niezależnie od tego wdrożyliśmy nowy kanał kontaktu z klientami – video chat. Jesteśmy przekonani, że ten system ułatwi naszym klientom podejmowanie decyzji w zakresie zakupu mieszkania i utrzyma płynność zawierania umów rezerwacyjnych. W ten sposób realizujemy wytyczne GIS i pozwalamy klientom na wybór oraz rezerwację mieszkań bez wychodzenia z domu. Naszym zdaniem ewentualne przesunięcie decyzji zakupowych będzie krótkoterminowe i nie wpłynie na całość sprzedaży w ujęciu rocznym” – dodał Chojecka.