Huawei pozyskuje aplikacje do App Gallery

Huawei intensywnie pracuje nad pozyskiwaniem aplikacji do autorskiego sklepu Huawei AppGallery. Obecnie dostępnych jest tam już ponad 650 polskich aplikacji i trwają rozmowy m. in. z bankami, fintechami i serwisami streamingowymi nad wdrożeniem kolejnych.

Udostępniliśmy 24 development kity – w tym mapy, lokalizacje, usługi płatnicze, gamingowe, statystyki, analizę oraz systemy notyfikacji – powiedział Daniel Burek, Head of Huawei Ecosystem Technical Team.

Zazbaczył, że koncern chce w ten sposób zachęcić deweloperów do tworzenia aplikacji w oparciu o ekosystem Huawei Mobile Services, a następnie udostępnianiu ich w sklepie Huawei AppGallery.

Wcześniej Huawei ogłosił, że strategia firmy będzie koncentrowała się na dotychczasowych użytkownikach sprzętu marki, których jest w Polsce obecnie ponad 10 milionów.

Jak zaznaczyli przedstawiciele Huawei, firma szykuje atrakcyjne oferty – cenowe, serwisowe i sprzętowe, ale również szeroki wybór aplikacji w AppGallery, tak aby zachęcić obecnych użytkowników sprzętu marki do wyboru nowych urządzeń Huawei.

Podczas premiery nowych produktów w Barcelonie, Huawei zaprosił deweloperów z całego świata do współtworzenia jego sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery.

Zaprezentował też nowe logo sklepu i nowe hasło zachęcające do pobierania aplikacji.
„Explore it on AppGallery” („Odkrywaj w AppGallery”) to nowe hasło promujące autorski sklep Huawei z aplikacjami. Nowy logotyp sklepu ma intensywniejszy, czerwony kolor oraz
minimalistyczny, nowoczesny design.

Twórcy Huawei AppGallery podkreślają, że od początku tworzenia platformy priorytetowo traktowali kwestię ochrony prywatności, a ich celem jest budowanie wiarygodnego i bezpiecznego miejsca w sieci, które będzie pewnym, sprawdzonym w procesie wielostopniowej weryfikacji, źródłem pobierania aplikacji.

O błyskawicznym rozwoju Huawei AppGallery świadczy fakt, że od momentu startu platformy w kwietniu 2018 roku, zyskała ona 400 milionów użytkowników z ponad 170 krajów na całym świecie, w tym 26 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie w samej Europie. Użytkownicy Huawei AppGallery znajdą na platformie szeroki wybór aplikacji przydatnych w różnych obszarach życia.

Huawei dostrzega trend w postaci rosnącego zapotrzebowania na inteligentne aplikacje i chce być pionierem wprowadzającym zmiany na tym polu. Dlatego do budowy platformy AppGallery firma zaprasza najbardziej innowacyjnych deweloperów na świecie, którzy rozwijając kolejne aplikacje, także te oparte o sztuczną inteligencję, tworzą nowe możliwości dla biznesu.