Cieciorex, Istna Rzeźnia… 3 lata Uber Eats w PL

Uber Eats obchodzi właśnie 3 urodziny w Polsce. Z tej okazji podsumowuje swoją dotychczasową działalność w naszym kraju, dzieląc się smakowitymi danymi. Wynika z nich, że Polacy najchętniej lubią zamawiać z dowozem dania kuchni włoskiej i amerykańskie cheeseburgery. Najczęściej korzystają z aplikacji w piątki i niedziele wieczorami, mając do wyboru menu z 34 unikalnych kuchni, z ponad 3500 restauracji, w 20 polskich miastach.

Ubiegły rok był dla Uber Eats niezwykle intensywny. Jedynie w 2019 aplikacja została uruchomiona w 13 polskich miastach. Użytkownicy pobrali ją w tym czasie prawie 800 tys. razy, a liczba dostawców współpracujących z platformą podwoiła się. Od startu w Warszawie w 2017 roku do dziś zmieniły się nie tylko nasze upodobania kulinarne, ale także sposób, w jaki odkrywamy nowe smaki.

Jak pokazuje ubiegłoroczne badanie Deloitte i Uber Eats, w Warszawie, w ciągu jednego tygodnia około 3/4 (71-80 proc.) dorosłych w wieku 18-39 lat zamówiło przynajmniej raz jedzenie z dowozem.

Uber Eats w liczbach:

● 3500 – liczba restauracji współpracujących z Uber Eats
● 20 – liczba miast, w których dostępna jest aplikacja
● około 30 minut – średni czas dostawy
● prawie 800 tys. – tyle razy polscy użytkownicy pobrali w 2019 r. aplikację Uber Eats na swoje smartfony

Uber Eats a kulinarne zwyczaje Polaków

Pierwszym posiłkiem dowiezionym prosto pod drzwi użytkownika, przez dostawcę Uber Eats były belgijskie gofry z warszawskiej restauracji Waff’love. Od tego czasu użytkownicy aplikacji mieli szansę spróbować aż 34 rodzajów kuchni dostępnych w aplikacji. Choć wybór jest ogromny, na podium królują pizza, cheeseburger i pad thai.

Jak sytuacja wygląda w poszczególnych miastach:

Warszawa   //   Kraków   //   Poznań    //   Wrocław

1 Pizza   // Taco    //  Cheeseburger    //    Cheeseburger

2 Cheeseburger    // Pizza    // Pad Thai     //   Pad Thai

3 Padthai    //  Vegan      //   pastrami     //   Kebab Ramen

4 Vegan    //    Pastrami    //    Pad Thai Pizza    //   Vegan Pastrami

5 Cieciorex    //   Cieciorex    //    Sałata      // Pizza

Co ciekawe w miastach, które dołączyły do platformy w 2019 roku sytuacja wygląda
nieco inaczej:

Lublin    //  Białystok    // Katowice    // Toruń

1   Kebab    // Kebab    // Burrito    // Pierś z kurczaka

2  Pad Thai    //    Pizza    //    Kebab    //    Kebab

3 Pierogi     // Burger    // Cheeseburger  //    Burger

4  Pizza    //   Carbonara  //   Wrap   //   Vegan Pastrami

5  Cheeseburger    //  Tortilla    // Zapiekanka Istna Rzeźnia    // Cieciorex

Polacy najczęściej zamawiają w weekendy

Choć wybory kulinarne różnią się w skali kraju, wspólne pozostają najczęściej wybierane dni i godziny. Najchętniej zamawiamy w piątki, a także w niedziele wieczorem, pomiędzy godzinami 18 a 20. Co ciekawe, niedziela jest również najpopularniejszym dniem na zamawianie śniadań.

Nie tylko nowe miasta

Polacy oprócz większej świadomości kulinarnej, coraz częściej przykładają uwagę do składu posiłków oraz kwestii związanych z ekologią. Między innymi dlatego w aplikacji pojawiły się nowe funkcjonalności, jak możliwość stosowania filtrów wykluczających m.in. alergeny oraz możliwość decydowania o plastikowych sztućcach dołączanych do zamówienia.  W tym roku użytkownicy także otrzymali nową możliwość – odbioru osobistego wcześniej zamówionych dań.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 650 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 400 tysięcy restauracji.