„Cyberbezpieczeństwo musi być spójne i kompleksowe”

Tylko kompleksowy i spójny ekosystem cyberbezpieczeństwa jest w stanie zaspokoić potrzeby konsumentów w kwestii bezpieczeństwa online, ocenił w rozmowie z ISBnews Taeho Kgil, wiceprezes Samsung Research, odpowiedzialny za System Security i Data Privacy Lab.

Co roku produkujemy łącznie około 5 mld urządzeń, zaczynając od półprzewodników. I już na tym etapie pracujemy nad zwiększeniem cyberbezpieczeństwa naszych konsumentów. Jednocześnie stosujemy podejście warstwowe, tzn. integrujemy kolejne elementy systemu cyberbezpieczeństwa także w usługach” – powiedział ISBnews Taeho Kgil podczas konferencji Cybersec.

Samsung rozwija m.in. platformę Knox. Jest ona wbudowywana w smartfony, tablety i inne urządzenia przenośne Samsung w trakcie ich produkcji. Oznacza to, że już w momencie wyjęcia z opakowania urządzenie jest w nią wyposażone. Platforma Knox oparta na nakładających się mechanizmach ochrony i bezpieczeństwa zapobiega włamaniom, złośliwemu oprogramowaniu i innym zagrożeniom.

Nasza strategia zakłada tworzenie kompleksowych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa. Tylko takie holistyczne podejście jest w stanie dostarczyć konsumentom odpowiednią wartość” – stwierdził wiceprezes Samsung Research.

W jego ocenie, dbanie o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni jest nieustającym procesem, który musi uwzględnić szereg czynników.

Żyjemy w erze, w której zaczynamy redefiniować internet. Nieustanne remodelowanie sieci zmusza do nieustannych innowacji w cyberbezpieczeństwie, które uwzględnić muszą także dynamiczny rozwój wielu technologii związanych z systemami rozproszonymi, czy
automatyzacją„- powiedział Taeho Kgil.

Samsung Electronics Co., Ltd. jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie technologii.