Pierwsza na rynku smartfonów ultraszerokokątna kamera akcji

Życie nie stoi w miejscu i tak samo użytkownicy telefonów nie powinni tego robić. Stąd Motorola ma dla nich sposób na uwiecznianie tych najcenniejszych chwil. Tym rozwiązaniem jest motorola one action, czyli najnowsze urządzenie z rodziny motorola one, które umożliwia filmowanie świata w ruchu i wyświetlanie nagrań na dużym ekranie.

Motorola one action to pierwsze na rynku smartfonów urządzenie z ultraszerokokątną kamerą akcji1, która umożliwia nagrywanie wideo w orientacji poziomej, gdy telefon jest trzymany pionowo2. Wyposażony w potrójny system aparatów smartfon dostarcza  wysoką jakość filmów i zdjęć oraz wsparcie funkcji oferowanych przez sztuczną inteligencję (AI).

Te wszystkie zarejestrowane wyjątkowe chwile użytkownik może przeglądać na zachwycającym ekranie CinemaVision o proporcjach 21:9, zaś elegancka konstrukcja telefonu ułatwia komfortowe trzymanie i korzystanie z telefonu jedną ręką.

Trzy aparaty. Akcja bez ograniczeń.

Użytkownicy, którzy spędzają czas aktywnie, w końcu doczekali się kamery stworzonej specjalnie dla nich. Motorola one action ma potrójny system aparatów z pierwszą na rynku smartfonów ultraszerokokątną kamerą akcji1 o kącie widzenia 117°, dzięki której można nagrywać porywające wideo o czterokrotnie większej zawartości kadru2.

Specjalne połączenie innowacyjnego sprzętu i oprogramowania umożliwia nagrywanie imponujących, ultraszerokokątnych filmów telefonem trzymanym w bardziej naturalnej pozycji pionowej.  Podczas odtwarzania filmu w orientacji horyzontalnej można przeżyć jeszcze raz wszystkie emocjonujące przygody na pełnym ekranie.

Zaawansowana funkcja stabilizacji obrazu zapewnia płynność filmu, dzięki której można zapomnieć o poruszonych nagraniach. Zdecydowanie warto też wspomnieć o technologii Quad Pixel 2,0 µm, która czterokrotnie zwiększa światłoczułość, co sprawia, że filmy są ostrzejsze i jaśniejsze w każdej sytuacji.

Główny aparat 12 MP z autofocusem z detekcją fazy (PDAF) ustawia ostrość na obiekcie w mgnieniu oka. Piksele o wielkości 1,25 µm i przysłona f/1,8 gromadzą więcej światła, dzięki czemu zdjęcia są jaśniejsze. Wykrywający głębię aparat 5 MP ułatwia z kolei dodawanie do zdjęć naturalnego efektu rozmycia tła oraz dostosowywanie intensywności obszaru ostrości po zrobieniu zdjęcia. Efektem jest idealny portret.

Robienie zdjęć o profesjonalnej jakości jest naprawdę proste dzięki funkcjom sztucznej inteligencji (AI) moto, takim jak optymalizacja zdjęcia, inteligentna kompozycja i automatyczne rozpoznawanie uśmiechu4.

Kino w kieszeni

Nagrane wideo można komfortowo wyświetlać na ekranie CinemaVision (21:9) Full HD+ o przekątnej 6,3 cala, sięgającym od krawędzi do krawędzi telefonu i oferującym kinowe wrażenia.

Zyskują na tym także ulubione filmy, które nareszcie można oglądać w oryginalnym ultrapanoramicznym formacie na godnym ich ekranie. Obrazu o proporcjach 21:9 na wyświetlaczu motorola one action nie trzeba tak często przewijać jak w innych telefonach, a sam ekran można wygodnie obsługiwać jedną ręką.

Akcja i inteligencja

Motorola one action ma zaawansowane funkcje aparatu wspierane przez funkcje głębokiego uczenia się ośmiordzeniowego procesora. Nie trzeba już martwić się o miejsce na zdjęcia – pamięć wewnętrzna telefonu ma pojemność 128 GB, a dodatkowo można ją rozbudować przy użyciu karty microSD o pojemności 512 GB, zyskując mnóstwo miejsca na wszystkie cenne wspomnienia6.

Motorola one action oferuje pamięć Universal Flash Storage (UFS) umożliwiającą ultraszybkie działanie i komfortową wielozadaniową pracę.

Moc na cały dzień

Bateria o pojemności 3500 mAh wystarczy na dzień pracy po jednym naładowaniu3. Można na przykład obejrzeć 11 godzin filmów, przelatując nad całym kontynentem i z powrotem, słuchać ulubionej playlisty przez 47 godzin albo po prostu cieszyć się spokojem, jaki zapewnia sześć i pół dnia czasu gotowości3.

Przydatne innowacje Google

Google ułatwia wykonywanie codziennych zadań dzięki Asystentowi Google i pomaga w znalezieniu cyfrowej równowagi (Digital Wellbeing).

Motorola kontynuuje współpracę z Google, aby zapewniać użytkownikom atrakcyjne funkcje oprogramowania. W ramach programu Android One użytkownicy mogą liczyć na comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń przez 3 lata, aktualny system i prosty w obsłudze interfejs5.

Motorola one action wyposażono w uwielbiane przez użytkowników funkcje moto, takie jak Akcje gestów moto, które ułatwiają codzienne interakcje z telefonem.

Dzięki nim wystarczy obracać nadgarstkiem w celu uruchomienia aparatu, potrząsać dwukrotnie ręką, aby włączyć latarkę albo poruszać się po menu za pomocą nowo zaprojektowanej nawigacji jednym przyciskiem. Wyświetlacz moto prezentuje podgląd powiadomień i aktualności, dzięki czemu widać, co się dzieje, bez odblokowywania telefonu.

Ceny i dostępność

Motorola one action będzie dostępna w Polsce od 16 sierpnia 2019 roku w cenie 1099 zł. Zdjęcia smartfonu są dostępne tutaj (pobieranie zdjęć i wideo wymaga akceptacji warunków licencyjnych).

źródło: spółka

opracował: Arkadiusz Gawłowski