Huawei: Fotografia wymyślona na nowo

Huawei zaprezentował dwa topowe smartfony P30 i P30 Pro, a także m.in. nowy zegarek Huawei Watch GT Active i okulary Huawei Smart Eyewear, które zadebiutują na rynku dopiero w lipcu tego roku. Chiński koncern wyznaczył kolejne horyzonty jakości fotografii.

Jak podkreślił w trakcie premiery CEO Huawei Business Consumer Group Richard Yu, chiński producent postawił sobie za cel nie tylko zdobycie pozycji lidera na rynku mobilnej fotografii, ale także zmieszczenie w obudowie najnowszego smartfona urządzenia, które maksymalnie zbliży się możliwościami do profesjonalnego aparatu fotograficznego.

W tym celu model P30 Pro wyposażony został w przygotowany we współpracy z firmą Leica aparat z aż czterema obiektywami, w którym najważniejszą nowością jest teleobiektyw z peryskopowym układem soczewek, dający niespotykaną dotąd w smartfonach możliwość wykonywania zdjęć w bardzo dużym zbliżeniu bez utraty jakości.

Do wyboru jest 5-krotny zoom optyczny, 10-krotny zoom hybrydowy i aż 50-krotny zoom cyfrowy. Ponadto aparaty fotograficzne obu modeli jako pierwsze na świecie zostały wyposażone w rozwiązanie SuperSpectrum, wykorzystujące sensor RYYB (red, yellow, yellow, blue), zamiast standardowego sensora RGGB (red, green, green, blue), co ma umożliwić aż o 40% większy pobór światła.

W efekcie czułość ISO aparatu P30 Pro w trybie automatycznym wynosi nawet 410 tysięcy – prawie 4-krotnie więcej w porównaniu do ubiegłorocznego poprzednika, modelu Huawei P20 Pro. Umożliwia to wykonywanie wysokiej jakości zdjęć w niemal całkowitych ciemnościach, a także nagrywanie wideo w trybie nocnym, co jest zupełną nowością wśród smartfonów.

Nowym rozwiązaniem w modelach z serii P30 jest też funkcja Huawei Dual-View. Wykorzystuje ona obiektywy aparatu głównego smartfona i pozwala na nagrywanie dwóch filmów wideo jednocześnie – jednego w ujęciu szerokokątnym, a drugiego w zbliżeniu.

Zgodnie z zapewnieniami producenta, model P30 Pro, wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh, nie tylko obsługuje ładowanie bezprzewodowe, ale posiada również funkcję ładowania zwrotnego, dzięki której może służyć za przenośny, bezprzewodowy powerbank – wystarczy zbliżyć smartfon do innego urządzenia, np. bezprzewodowych słuchawek, myszki czy nawet golarki bądź szczoteczki do zębów, a jego bateria zostanie zasilona energią z telefonu.

Jednocześnie z premierą smartfonów serii P30, Huawei zaprezentowało w Paryżu kilka innych nowych urządzeń, w tym zegarek Huawei Watch GT Active, smartwatch przygotowany specjalnie dla aktywnych, który działa na jednym ładowaniu baterii do 2 tygodni, a przy aktywnych funkcjach sportowych do 22 godzin, powerbank 40W o pojemności 12 000 mAh, umożliwiający superszybkie ładowanie nie tylko telefonu, ale również laptopa czy konsoli do gier, a także bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeLace, zapewniające 4 godziny pracy po zaledwie 5 minutach ładowania i 18 godzin pracy na pełnym ładowaniu.

Osobnym akcentem prezentacji był pokaz możliwości inteligentnych okularów, przygotowanych we współpracy z firmą Gentle Monster. Z zewnątrz praktycznie nie różnią się one od klasycznych okularów, nie posiadają żadnego przycisku, a ładowane są wyłącznie bezprzewodowo.

Za ich pomocą można odebrać połączenie czy uruchomić asystenta AI dwukrotnie stukając w oprawki. W przeciwieństwie do pozostałych urządzeń zaprezentowanych w Paryżu, które już trafiły do sklepów na całym świecie, okulary Huawei – Gentle Monster powinny znaleźć się na rynku w okolicach lipca 2019 roku.