Platforma kredytowa FinAi nawiązała współpracę z najpopularniejszą porównywarką internetową Ceneo.pl. Dzięki wykorzystaniu potencjału obu firm klienci znajdą w pełni dopasowany kredyt bankowy i załatwią formalności bez wychodzenia z domu.

“Wspólnie z serwisem Ceneo.pl tworzymy zupełnie nową kategorię zakupów w internecie, która obejmuje produkty kredytowe. Dzięki FinAi klienci jeszcze w tym miesiącu będą mogli wziąć kredyt online, równie łatwo, jak do tej pory kupowali za pośrednictwem Ceneo.pl tablet czy rower” – powiedział prezes FinAi Rafał Czernik.

Dodał, że współpraca z serwisem Ceneo.pl idealnie wpisuje się w strategię FinAi, która zakłada zbudowanie sieci partnerstw z wiodącymi podmiotami z branży finansowej oraz sprzedaży online i offline.

Klienci poszukujący kredytu w intrenecie znajdą w serwisie Ceneo.pl nową kategorię, gdzie w wygodny sposób będą mogli wybrać odpowiednią dla siebie ofertę kredytową.  Po znalezieniu oferty w Ceneo.pl, klient za pośrednictwem platformy FinAi, zapozna się ze szczegółami kredytu i dalej w prosty i bezpieczny sposób będzie mógł złożyć wniosek kredytowy i zawrzeć umowę z wybranym bankiem.

Obecnie na platformie FinAi dostępne są oferty trzech banków: Credit Agricole, Inbanku i Nest Banku. W najbliższym czasie dołączą do nich: eurobank, Ikano Bank i Bank Pocztowy. Jednocześnie FinAi prowadzi zaawansowane rozmowy z trzema kolejnymi bankami. W efekcie w najbliższych miesiącach klienci serwisu Ceneo.pl otrzymają wygodny dostęp do oferty kredytowej nawet dziewięciu banków.  Wszystko całkowicie w procesie cyfrowym, podano także.

Obie firmy już zapowiedziały, że pracują nad kolejnymi rozwiązaniami skierowanymi do banków i  internautów.

Ceneo.pl to drugi największy serwis e-commerce w Polsce i jednocześnie najpopularniejsza polska porównywarka cen i ofert. Serwis odwiedza każdego miesiąca 15 mln e-klientów.

FinAi to założona w 2016 r. polska spółka technologiczna z branży finansowej. W czerwcu 2018 r. firma uruchomiła pierwszą niezależną platformę kredytową w Polsce, która umożliwia wzięcie kredytu bankowego w 100% przez internet. Firma planuje, że do 2020 r. za pośrednictwem platformy zostaną udzielone kredyty o wartości 1 mld zł.