Revolut jako jeden z pierwszych banków w Polsce zaoferował pakiety przesyłu danych i cyfrowe karty eSIM. Nowa usługa pod nazwą Revolut eSIM pozwala klientom aktywować mobilny pakiet przesyłu danych za granicą i korzystać z łączności bez niespodziewanych opłat za roaming.

Od 25 marca, wszyscy klienci Revolut w Polsce, którzy posiadają telefon obsługujący funkcję eSIM, będą mieli dostęp do cyfrowej karty eSIM. Po instalacji klienci będą mogli doładować ją w dowolnym momencie pakietami przesyłu danych za granicą, bez konieczności użycia fizycznej karty SIM. Łączenie się za pomocą eSIM pozwala klientom również na korzystanie z aplikacji Revolut, bez korzystania z limitu transferu danych. Jeśli klient Revolut znajdzie się w kraju poza zasięgiem usługi przesyłu danych swojego operatora, będzie mógł nadal otworzyć aplikację Revolut i korzystać z wszystkich usług i funkcji (na przykład doładować kartę eSIM pakietem przesyłu danych).

Dzięki instalacji cyfrowej karty eSIM w aplikacji Revolut, klienci planu Ultra otrzymają dostęp do kolejnego benefitu (bez opłat, w ramach posiadanego planu): pakietu 3 GB mobilnego przesyłu danych miesięcznie do wykorzystania na całym świecie (niezależnie od kraju). Pozostali klienci w Polsce, którzy zainstalują eSIM przed 1 maja 2024 r., będą mogli skorzystać z powitalnych 100 MB przesyłu danych za darmo (obowiązuje regulamin).

Koszty korzystania z mobilnego przesyłu danych za granicą zmieniają się w czasie i nie zawsze są to zmiany korzystne dla konsumenta. Większość europejskich operatorów nie wspiera już zasady „roam like at home” przy wyjazdach do Wielkiej Brytanii (z uwagi na Brexit). Z kolei, korzystanie z mobilnego przesyłu danych poza UE, prawie zawsze wiąże się z osobną opłatą (nie mieści się w standardowej cenie za abonament).

W Revolut wykorzystujemy technologię, aby ułatwiać klientom łączność pomiędzy sobą i realizację planów, takich jak wakacyjna podróż zagraniczna. Odnosi się to także do usługi eSIM, która oferuje prosty dostęp do mobilnego przesyłu danych i eliminuje problem nieoczekiwanych kosztów roamingu lub konieczność zakupu fizycznej karty SIM w kraju docelowym. Niezależnie czy nasz klient podróżuje po USA, zwiedza Australię czy odpoczywa w Egipcie, może w dowolnym momencie, łatwo aktywować mobilny pakiet przesyłu danych za pomocą kilku kliknięć w aplikacji i od ręki dzielić się ze znajomymi i rodziną wysokiej jakości zdjęciami i filmami ze swoich wakacji. To komfort, wygoda, ale też dodatkowy element bezpieczeństwa dla osób kochających podróże.  powiedział Elyas Sadou, Product Owner eSIM w Revolut.

Dzięki nawiązanej współpracy Revolut może korzystać z globalnego zasięgu mobilnej sieci 1GLOBAL i wiodącej na rynku platformy eSIM, by dodatkowo rozszerzyć zasięg własnej infrastruktury technologicznej. 1GLOBAL zapewnia szybką i bezpieczną łączność sieci mobilnej w ponad 160 krajach na świecie. Nasza technologia eSIM jest ściśle zintegrowana z aplikacją Revolut i może być zainstalowana na każdym telefonie wspierającym funkcjonalność eSIM w niecałą minutę.  powiedział Hakan Koç, założyciel i CEO w 1GLOBAL.

Premiera eSIM sprawia, że osoby podróżujące z Revolut mają wsparcie od pierwszego do ostatniego dnia swojej podróży. Od wyszukiwania i rezerwacji miejsca pobytu dzięki usłudze Noclegi (Stays), przez dostęp do saloników lotniskowych na ponad 1000 lotniskach, po spokój ducha dzięki ochronie ubezpieczeniowej w razie potrzeby udzielenia pomocy medycznej lub dentystycznej w ramach planów Premium, Metal i Ultra (obowiązują warunki ubezpieczenia, regulamin planów płatnych i opłaty subskrypcyjne).

Klienci, po dotarciu na miejsce, mogą wyszukać i rezerwować za pomocą funkcji Atrakcje (Experiences) lokalne wycieczki, bilety i aktywności oraz płacić miejscową walutą, dzięki konkurencyjnym kursom wymiany. Teraz, dzięki eSIM, klienci nie muszą się też martwić nieoczekiwanymi lub zawyżonymi kosztami roamingu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments