Minte.ai, z portfela JR HOLDING, zawarła z UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie umowy na wdrożenie oraz 5-letnią subskrypcję oprogramowania Minte.ai, pozwalającego na automatyzację i usprawnienie oceny merytorycznej roszczeń osobowych.

Podpisana umowa przewiduje, że ocena odbywać się będzie na podstawie automatycznej analizy skanów dokumentacji medycznej z wykorzystanie technik NLP i Modelu Medycznego Minte. Oprogramowanie w pierwszej kolejności zostanie wdrożone dla produktów uszczerbkowych (NNW indywidualne, grupowe, szkolne), a następnie dla produktów typu „leczenie szpitalne”, „operacje chirurgiczne”, „poważne zachorowania” i „leczenie specjalistyczne”. Oprogramowanie Minte.ai będzie zintegrowane z systemami UNIQA, pozwalając zarówno na przetwarzanie on-line, jak i na ręczną wersyfikację lub obsługę spraw w Panelu Likwidatora Minte.

Minte.ai dostarcza platformę automatyzującą proces oceny szkody ubezpieczeniowej na podstawie dokumentacji medycznej, przez analizę z wykorzystaniem NLP (Natural Language Processing), algorytmów z zakresu sztucznej inteligencji oraz modeli eksperckich. Platforma została opracowana w oparciu o wiedzę ekspercką lekarzy, którzy mają długie doświadczenie w medycynie ubezpieczeniowej, co pozwala na zmniejszenie wymagań co do wiedzy medycznej likwidatorów szkód.

Przydatność rozwiązania została już potwierdzona w testach. Oprócz obniżenia kosztu likwidacji szkody rozwiązanie pozwala na zwiększenie zadowolenia klienta i zbieranie danych na potrzeby rozwoju modeli z zakresu business intelligence i przeciwdziałania nadużyciom. Potencjalni klienci Spółki zainteresowani są funkcjonalnością oferowaną w modelu subskrypcyjnym (abonament). Platforma jest skalowalna i możliwa jest jej komercjalizacja na rynkach zagranicznych. W maju ubiegłego roku JR HOLDING 18,99% udziałów w Minte.ai w drodze podniesienia kapitału zakładowego w zamian za łącznie 4,65 mln.

Podpisane umowy pokazują, że po pozytywnych testach rozwiązanie oferowane przez Minte.ai cieszy się zainteresowaniem dużych graczy z sektora ubezpieczeniowego i odpowiada na ich potrzeby. Dzięki wdrożeniu oprogramowania możliwa będzie optymalizacja procesu likwidacji szkód. Jesteśmy przekonani, że po wdrożeniu platformy w towarzystwie UNIQUA oferowane rozwiązanie spotka się z zainteresowaniem kolejnych klientów, w tym zagranicznych. – powiedział Artur Jedynak, Wiceprezes JR HOLDING ASI S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments