Global Technical Group (GTS), rumuński producent oprogramowania dla branży ochrony, wspierany przez Abris Capital Partners, przejął Lummetry.AI, rumuńską spółkę zajmującą się sztuczną inteligencją. Sfinalizowana 15 września 2021 roku transakcja umocni pozycję GTS jako lidera na rynku oprogramowania do automatyzacji ochrony fizycznej.

Założona w 2007 roku spółka GTS zajmuje się dostarczaniem oprogramowania dla branży ochrony, obejmującego zaawansowane rozwiązania IoT (internet rzeczy), technologie budowlane, inżynierię, automatykę i optymalizację energetyczną, zarządzanie obiektami oraz utrzymanie techniczne. GTS jest jednym z największych graczy w swojej branży w Rumunii, a do grona jego klientów zaliczają się m.in. czołowe banki, spółki naftowe, centra handlowe, sklepy detaliczne oraz międzynarodowe firmy produkcyjne i dystrybucyjne.
Właścicielem GTS jest fundusz zarządzany przez Abris Capital Partners, lidera rynku funduszy private equity w Europie Środkowej. Abris zainwestował w spółkę w 2019 roku, przyjmując strategię inwestycyjną opartą na przyspieszeniu procesu innowacji i międzynarodowej ekspansji firmy.

Przejęcie Lummetry.AI to kolejny ważny krok w rozwoju GTS. W ciągu ostatnich pięciu lat spółka odnotowała imponujący wzrost w ujęciu CAGR na poziomie niemal 50%! Oczekujemy, że w ciągu kolejnych pięciu lat będzie nadal osiągać dwucyfrową dynamikę przychodów. Połączenie dwóch tak doświadczonych zespołów pomoże nam jeszcze lepiej udoskonalić naszą ofertę dla klientów oraz osiągnąć pozycję lidera rynku. — komentuje Adrian Stanculescu, Partner w Abris Capital Partners.

Lummetry.AI oferuje rozwiązania działające jako „silniki” AI, które integrują się z istniejącymi narzędziami informatycznymi, infrastrukturą bezpieczeństwa i monitoringu video, przekształcając platformy w rozwiązania zdolne do automatycznego przetwarzania wielu strumieni wideo i dużych ilości danych. Spółka wzbogaci GTS o dodatkowe możliwości w zakresie rozwijania, wdrażania i utrzymania oprogramowania do zarządzania systemami bezpieczeństwa. Jednak dla transakcji kluczowy jest zespół dysponujący zaawansowaną wiedzą z zakresu sztucznej inteligencji (AI).

GTS wyróżnia się zdolnością do rozwoju i integracji różnych obszarów w sektorze IoT (internet rzeczy). W ciągu ostatnich dwóch lat, wraz z Lummetry.AI, przyspieszyliśmy integrację algorytmów AI we wszystkich obszarach naszej działalności. Przyniosło to ogromną korzyść klientom, którzy mogą korzystać z zaawansowanej technologii, nawet jeśli używane platformy nie były pierwotnie zaprojektowane do monitorowania za pomocą tak zaawansowanego oprogramowania. W ramach procesu budowania wartości firmy Abris wspiera profesjonalizację działalności spółki, jednocześnie znacząco ją rozwijając we współpracy z naszą kadrą zarządzającą. — dodaje Mihai Stănescu, założyciel i Prezes Zarządu GTS.

Po przejęciu GTS będzie kontynuował inwestycje w prace badawczo-rozwojowe spółki Lummetry.AI nad silnikami AI. Ponadto GTS przygotowuje się do uruchomienia nowej platformy oprogramowania do monitorowania i zarządzania systemami bezpieczeństwa, obejmującej zintegrowane moduły oparte na sztucznej inteligencji, takie jak naruszanie granic, liczenie osób, identyfikacja obecności osób, ingerencja w pracę kamer i detekcja tłumu. Spółka przygotowuje się również do ekspansji międzynarodowej, począwszy od 2022 roku.

Spółki portfelowe, które dzięki naszemu finansowaniu i wsparciu merytorycznemu mają szansę na skokowy wzrost oraz realizację ambitnych wizji, planów rozwojowych ich właścicieli i kadry zarządzającej, z lokalnych graczy przekształcają się w regionalnych czempionów. W czasie pandemii byliśmy świadkami przyspieszenia procesów digitalizacji i przechodzenia na usługi w chmurze w większości branż. Dlatego też jestem przekonany, że GTS jest na dobrej drodze, aby stać się wiodącym technologicznie integratorem zabezpieczeń i usług ochrony w Europie Środkowej. Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać grupę w dalszym umacnianiu jej pozycji na rynku — podsumowuje Paweł Gieryński, Partner Zarządzający w Abris Capital Partners.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments