January Ciszewski, główny akcjonariusz i prezes JR Holding w rozmowie z ISBnews.tv o perspektywach hossy na GPW, rozwoju rynku NewConnect na którym jest „głównym rozgrywającym” oraz branży gamingowej.

Hossa, hossa, a po hossie…

Na warszawskiej giełdzie hossa potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy, ocenił w rozmowie z ISBnews.tv prezes JR Holding January Ciszewski.

Wśród spółek średnich i małych jesteśmy na etapie korekty. Duży kapitał wchodzi głównie w WIG20. Dlatego indeks WIG generuje rekordy aktualnie. Co do  przyszłych 2 lat, uważam, ze czeka nas jeszcze kilkanaście miesięcy hossy. A – jak to zwykle bywa – po hossie będzie tąpniecie. Wydaje mi się, że duże – i będziemy mieli bessę” – ocenił Ciszewski w rozmowie z ISBnews.tv.

My patrzymy długoterminowo. I dla nas, czy jest bessa, czy jest hossa, tak naprawdę – w strategii długoterminowej – nie ma znaczenia. Ja zawsze powtarzam, ze jak jest bessa – dobrze, będziemy taniej kupować. Jak jest hossa – coś nam się uda, w dobrych kwotach sprzedać. Także, trzeba po prostu być przygotowanym na każdą sytuację. Rynek giełdowy to rynek cykliczny. Przykład inwestycji Warrena Buffeta, który cierpliwie robi swoje, a aktywa mu w każdym cyklu wzrastają” -dodał prezes JR Holding.

Zaznaczył, że przede wszystkim koncentruje się na rozwoju poprzez nowe inwestycje z naciskiem na dywersyfikację portfela.

Dlatego, że chcemy aby inwestorzy, którzy chcą zainwestować w JR Holding, mieli przełożenie na branże rozwijające się ponadprzeciętnie, na branże wysokich technologii, ale przy stosunkowo niskim poziomie ryzyka, poprzez właśnie dywersyfikację” – podsumował Ciszewski.

NewConnect w dobrym kierunku

NewConnect wrócił do swoich pierwotnych założeń rynku dla innowacyjnych projektów, został wyczyszczony ze słabych biznesów i jego rozwój idzie obecnie w dobrym kierunku, ocenił w rozmowie z ISBnews.tv prezes JR Holding January Ciszewski.

New Connect pokazał swoje nowe oblicze w czasie pandemii. Wydaje mi się, że New Connect wraca do założeń z czasu kiedy był tworzony. Dlatego, że pojawiło się na New Connect bardzo dużo spółek gamingowych, bardzo dużo spółek innowacyjnych, technologicznych. W efekcie rynek spełnił założenia początkowe” – powiedział ISBnews.tv Ciszewski.

Dodał że w jego opinii, rynek New Connect dojrzewa. „Dużo spółek, którym się biznes nie udał, które przepaliły pieniądze akcjonariuszy, albo zeszło albo zostało przejęte. Mamy w tym udział – jesteśmy w trakcie nadania drugiego życia wielu emitentom z NC. Moim zdaniem ten rynek się znacznie wyczyścił i wydaje mi się, że teraz idzie w dobrym kierunku” -zaznaczył prezes JR Holding.

Wskazał ponadto, że wzrastają obroty również na NC. „Nawet już nie mówię o zeszłorocznych obrotach rekordowych, które wyniosły prawie 15 mld zł, czyli tyle, ile do tej pory w poprzednich latach sumarycznie wygenerował New Connect. Także, idziemy w dobrym kierunku” – podsumował prezes.

Gaming wchodzi w konsolidację

Branża gamingowa dojrzewa i wchodzi w fazę konsolidacji, ocenił w rozmowie z ISBnews.tv prezes JR Holding January Ciszewski.

Po gamingowej euforii, nastąpiła czkawka. Wiemy, z jakiego powodu. Ale ja nie widzę zagrożeń do tego, żeby to był odwrót od branży gamingowej, wręcz bym powiedział, że teraz dopiero inwestorzy podchodzą do inwestycji w spółki gamingowe już z mniejszymi emocjami” – powiedział ISBnews.tv Ciszewski.

Tak jak kiedyś była hossa internetowa, tak u nas była hossa gamingowa. Uważam, że rynek gamingowy obecnie dojrzewa i konsoliduje się. Widać, że są pierwsze przejęcia. Po prostu rynek wchodzi w następną fazę rozwoju. Perspektywy tej branży uważam, że są i będą dobre” – stwierdził prezes JR Holding.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments