Segment technologii finansowych jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków, szczególnie w Europie Wschodniej, w tym w Polsce – mówi w rozmowie z ISBtech Daumantas Dvilinskas, CEO TransferGo. Tak zwany polski korytarz, na rynku przelewów międzynarodowych, jest jednym z kluczowych obszarów rozwoju firmy.

Liczba transakcji z zagranicy do Polski wzrosła w pierwszych 3 kwartałach br. o ponad 150% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, a ponieważ nasi klienci są lojalni to wzrost jest coraz wyższy. Spodziewamy się, że zarówno dynamika, jak i wartość przelewów będzie wzrastała w dwucyfrowym tempie MoM, ocenia CEO spółki.

„Znaczna liczba osób mieszkających za granicą korzysta z usług banków, ale obserwujemy, że głównie ze względu na czas dostarczania przelewów, jakość usług, łatwość użytkowania i oczywiście cenę coraz więcej z nich decyduje się na korzystanie z platform FinTech. Obecnie TransferGo jest jednym z najtańszych rozwiązań przy przelewach EUR-PLN. Oferujemy także konkurencyjne stawki dla przelewów do Chin z Polski czy do Ukrainy z Polski – dodaje.

Zapowiada, że w najbliższym czasie spółka skupi się na umocnieniu pozycji na rynku, ze szczególnym uwzględnieniem europejskiego. Rynki wschodzące, takie jak Chiny czy Indie są następne w kolejności, ponieważ oferują ogromny potencjał. W ciągu zaledwie 5 lat firma dołączyła do liderów na rynku przelewów zagranicznych i dzięki innowacyjnym rozwiązaniom kształtuje rynek.

TransferGo, który niedawno obchodził zaledwie 5 urodziny, należy do liderów na rynku przelewów zagranicznych. Spółka pozwala na dokonywanie przelewów do 45 krajów
w całej Europie, jak i poza nią. Za pośrednictwem TransferGo od momentu założenia ponad 350 tys. klientów wykonało transakcje ponad milion transakcji, za pośrednictwem komputera
i aplikacji mobilnej, Do kluczowych wydarzeń w działalności firmy w ciągu ostatnich 6 miesięcy należy uruchomienie możliwości przelewów do Chin i Indii oraz otwarcie nowego biura w Niemczech.