XTB, polski fintech oferujący platformę inwestycyjną online oraz aplikację mobilną, osiągnął kolejny kamień milowy w swojej strategii rozwoju, jakim jest przekroczenie liczby miliona klientów korzystających z usług polskiej firmy. Dynamiczny wzrost liczby użytkowników to efekt przyjętej strategii oraz systematycznie rozszerzanej oferty produktowej, w tym o Plany Inwestycyjne.

Dynamiczny przyrost bazy klientów odzwierciedla tempo, z jakim rozwija się XTB. Wystarczy zobaczyć, że zaledwie trzy lata temu, na koniec I kwartału 2021 roku, z usług polskiego fintechu korzystało 316,7 tys. użytkowników, natomiast w marcu 2024 roku, ta liczba przekroczyła 1 mln. Tylko w samym 2023 roku XTB pozyskało rekordowe 312 tys. klientów.

Strategia oparta na dynamicznym zwiększaniu bazy klientów ma również odzwierciedlenie w wynikach finansowych XTB. W 2023 roku spółka osiągnęła rekordowe skonsolidowane przychody, wynoszące 1,6 mld złotych, oraz co najważniejsze, zysk netto, który wyniósł 791 mln złotych.

Wierzę, że to dopiero początek naszej drogi. Podejmujemy działania, które jeszcze mogą zwiększyć dynamikę wzrostu naszej bazy klientów. Naszym celem jest stanie się wiodącą aplikacją do zarządzania finansami w Europie. Dążymy do tego, aby zostać pierwszym wyborem dla każdego, kto będzie szukał miejsca, w którym jego pieniądze pracują. Przed nami bardzo intensywne miesiące, w których zadebiutujemy z nowymi produktami i usługami. Wierzę, że dzięki temu podwojenie tej liczby klientów będzie kwestią niezbyt długiego czasu. Nasz cel na 2024 rok jest niezmienny i w każdym kwartale chcielibyśmy powitać od 65 tys. do 90 tys. nowych użytkowników naszej platformy. mówi Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

W I kwartale 2024 roku XTB udostępniło swoim użytkownikom Plany Inwestycyjne z automatycznymi płatnościami, usługę wymiany walut oraz usługę XTB Social, która wprowadza funkcje społecznościowe do polskiej platformy inwestycyjnej. To jednak dopiero początek nowości. W kolejnych miesiącach wprowadzone zostaną obligacje (zarówno skarbowe, jak i korporacyjne) oraz konta emerytalne (w przypadku Polski – mowa o IKE i IKZE).

Jednakże największą nowością, która zmieni oblicze XTB i pozwoli polskiemu fintechowi stać się superaplikacją do zarządzania finansami, jest wprowadzenie wirtualnego portfela z kartą wielowalutową. W ten sposób użytkownicy otrzymają w jednej aplikacji możliwość dokonywania płatności, przelewów, wymiany walut oraz swobodnego inwestowania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments