Signify otwiera magazyn logistyczny w Pile. Nowa lokalizacja, o łącznej powierzchni 32 500 m2, umożliwi zintegrowanie dotychczasowych obiektów w Pile i Robakowie, co przyczyni się do zwiększenia efektywności operacji magazynowych i przyspieszenia dostaw do klientów na całym świecie.
Piła, największa aglomeracja północnej Wielkopolski, oferuje szerokie portfolio gruntów przygotowanych pod inwestycje. Jej potencjał napędzany jest przez dogodną lokalizację miasta położonego w połowie drogi między błyskawicznie rozwijającymi się rynkami Poznania i Bydgoszczy, które zapewnia jednocześnie sprawne połączenie z Warszawą i zachodnią granicą kraju.
Przeprowadzka z dotychczasowych magazynów w Pile i Robakowie rozpoczęła się w lutym br., a pierwsze wysyłki z nowej lokalizacji zostały uruchomione w połowie marca. Zakończenie procesu integracji planowane jest na połowę 2024 roku. Nowy magazyn, wybudowany przez firmę Panattoni, ma 38 500 m2 powierzchni, z czego 32 500 m2 zostało wynajęte przez operatora logistycznego Signify, firmę CEVA Logistics.
Nowe centrum dystrybucyjne wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne. System sterowania Philips Dynalite zapewnia detekcję ruchu i automatyczną regulację oświetlenia w zależności od natężenia światła dziennego. Dodatkowo szczegółowa analiza danych z systemu sterowania oświetleniem wspiera bieżące utrzymanie infrastruktury.
Oprawy oświetleniowe zainstalowane w magazynie są gotowe do pracy w systemie nawigacji wewnętrznej opartej na technologii VLC (Visible Light Communication), która umożliwia precyzyjną nawigację wewnątrz magazynu. Każda oprawa świetlna posiada unikalny kod, który jest odczytywany przez kamerę w urządzeniu mobilnym, stanowiąc tym samym punkt sieci nawigacyjnej.
Magazyn w Pile został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju i minimalizacji wpływu na środowisko. Obiekt ubiega się o certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. CEVA Logistics wdrożyło szereg rozwiązań, w tym system magazynowania z platformami wjazdowymi i panele fotowoltaiczne. Signify wyposażyła wnętrze i teren zewnętrzny obiektu w oświetlenie cyrkularne. Oprawy firmy cechują się jedną z najwyższych na rynków wydajności, co przełoży się na niższe koszty utrzymania.
W budynku zastosowano m.in. w oprawy drukowane w technologii 3D, których produkcja odbywa się zgodnie z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli z materiałów nadających się do recyklingu. Znalazły się tam również rozwiązania NatureConnect opracowane zgodnie z zasadami designu biofilicznego, dzięki któremu światło naturalne jest odwzorowywane we wnętrzu.
Oficjalne otwarcie magazynu odbyło się 26 marca.