LPP oświadczyło, że raport Hindenburg Reasearch jest elementem przygotowywanego od miesięcy zorganizowanego ataku dezinformacyjnego i nie można wykluczyć, że tego typu działania mogą być próbą przejęcia wpływów w spółce, podało LPP.

Raport przygotowany przez Hindenburg Reasearch jest elementem przygotowywanego od 5 miesięcy zorganizowanego ataku dezinformacyjnego obliczonego na spadek kursu akcji Grupy LPP. O sprawie poinformowaliśmy wcześniej Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Krajową Agencję Skarbową. Z tego co ustaliliśmy, nie jesteśmy pierwszą firmą, która stała się obiektem zainteresowania wywiadowni. Wcześniej podobny proceder został przez Hindenburg wycelowany w spółkę Adani” – czytamy w komunikacie prasowym.

LPP podało, że wie jednocześnie, że wywiadownia działa na zlecenie podmiotów trzecich.

Nie można wykluczyć, że tego typu działania mogą być próbą przejęcia wpływów w spółce LPP” – zaznaczono także.

Jednocześnie Grupa podała, że „ma pełną kontrolę nad sytuacją i wszelkie dodatkowe wiadomości będzie przekazywać na bieżąco„.

Według informacji medialnych Hindenburg Research przygotował raport, w którym podnosi zarzuty do transakcji sprzedaży przez LPP aktywów w Rosji. Firma podała też, że zajęła krótką pozycję na akcjach LPP.

UPDATE

Po południu LPP opublikował oświadczenie, iż do Prokuratury zostały złożone zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę LPP SA i jej akcjonariuszy, inwestorów giełdowych, zagrażające bezpieczeństwu rynku finansowego. Podstawą zawiadomienia są nieprawdziwe bądź zmanipulowane informacje opublikowane w dniu dzisiejszym w materiale Hindenburg Research.

Spółka ponadto przedstawia wstępne komentarze do informacji zawartych we wspomnianym materiale.

„Stanowczo dementujemy informacje znajdujące się w materiale Hindeburg Research. W szczególności informujemy, iż:

  1. LPP SA nie prowadzi działalności handlowej na terytorium Federacji Rosyjskiej;
  2. transakcja sprzedaży spółki rosyjskiej nie miała charakteru fikcyjnego i nie wiązała się z manipulacjami księgowymi lub rachunkowymi;
  3. od 2022 r. LPP SA nie kontroluje spółki rosyjskiej OOO Re Trading i prowadzonej przez nią działalności;
  4. podmioty pod nazwami Fashion Group Textile i Asia Fashion Import Export nie są w jakikolwiek sposób kontrolowane przez LPP SA;
  5. podmiot pod nazwą Far East Services nie jest w jakikolwiek sposób kontrolowany przez LPP SA;
  6. Zarząd LPP SA nie finansował w żaden sposób transakcji sprzedaży udziałów, czy prowadzenia biznesu w Rosji po jego sprzedaży, w tym poprzez pożyczki zabezpieczone zastawem na akcjach LPP SA;
  7. spółka nie dokonywała wysyłek towarów do Rosji przez terytorium Kazachstanu;
  8. spółka nie dokonała zmiany firmy audytorskiej badającej sprawozdania finansowe Spółki i jej Grupy w związku z transakcją sprzedaży spółki rosyjskiej lub wynikających stąd kwestii (zmiana wynikała z upływu terminu na jaki firma audytorska została wybrana)” – wymieniono w informacji.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments