Twenty4Seven – dostawca systemów dla wiodących firm na rynku telewizyjnym i produkcyjnym – zakończył właśnie kolejną realizację. Tym razem jest to wóz powtórkowy dla Telewizji Polsat, dzięki któremu widzowie będą mogli oglądać akcje i ważne momenty wydarzeń sportowych w ultra zwolnionym tempie. Firma Twenty4Seven odpowiada za projekt, dostawę, zabudowę, integrację urządzeń i wdrożenie do pracy nowego pojazdu.

Wóz Super Slow Motion to realizacja oparta na najnowszych, ale jednocześnie sprawdzonych rozwiązaniach. Technologia, z której skorzystali twórcy, umożliwia wymianę sygnałów poprzez szeregowy port cyfrowy (SDI), a dzięki niewielkim zmianom sprzętowym pozwala na przesył IP z wykorzystaniem standardów SMPTE 2110, co jest niezwykle ważne ze względu na kierunki rozwoju technologii telewizyjnej.

– Pracując nad tym rozwiązaniem wraz z inżynierami Telewizji Polsat, chcieliśmy, by było ono jak najbardziej nowoczesne i dostosowane do zmian, które nasz partner już rozpoczął, wdrażając pierwszy wóz UHD IP. Jednocześnie zależało nam na tym, by umożliwić współpracę ze starszymi wozami transmisyjnymi. Już dziś mogę powiedzieć, że osiągnęliśmy zamierzony cel – mówi Bartosz Paprocki, CBDO w Twenty4Seven.

Podstawą realizacji jest samochód Mercedes Sprinter, który został zabudowany i dostosowany do wymagań pracujących w nim operatorów powtórek. Ponieważ to oni będą spędzać czas w wozie, twórcy zadbali o nowoczesne i odpowiadające pracownikom wnętrze pojazdu. Niezwykle ważny jest również sprzęt nagrywający. Eksperci z Twenty4Seven zamontowali w wozie dwie kamery torowe działające ze zwielokrotnioną prędkością (do 8x w HD i 4x w UHD), a także kamerę Antelope Nucleus, która pracuje z prędkością 5x w UHD i 10x w HD i posiada własny serwer zapisująco-powtórkowy.

Rejestrację i wypuszczanie powtórek z kamer torowych powierzyliśmy serwerowi EVS XT-VIA. To najnowsze na rynku urządzenie, które umożliwia zapisywanie video w najwyższej jakości, nawet z szesnastofazowych kamer. Z kolei do obsługi powtórek służą nowe sterowniki LSM-VIA. – tłumaczy Bartosz Paprocki.

Gwarantują one nie tylko użyteczność, elastyczność, szybkość i kontrolę, ale także umożliwiają otwarcie się na przyszłe zmiany w produkcji na żywo i integrację z systemami telewizyjnymi. Sterowniki LSM-VIA wykorzystują połączenia IP z siecią kontrolną mediów oraz, dzięki pośredniczącemu X-Client’owi, zwiększają funkcjonalności definiowane programowo.

Niezbędnym elementem przygotowania nowoczesnego wozu produkcyjnego jest wyposażenie go w zdolność łączenia się z systemami nadrzędnymi poprzez wymianę plikową przez sieci komputerowe. W projekcie firmy Twenty4Seven odpowiada za to X-File 3 – urządzenie, które pobiera materiały audiowizualne z serwera powtórkowego, transkoduje je, udostępnia poprzez sieć i zapisuje na dyskach. Niezbędne są również narzędzia zapewniające współpracę z wozem głównym oraz dodatkowe urządzenia obsługowe, takie jak: automatyczny przełącznik wizyjny, interkomy, przełącznik KVM czy aparatura kontrolno-pomiarowa.

Dzięki możliwościom produkcyjnym wozu Super Slow Motion Telewizja Polsat będzie mogła w jeszcze bardziej zaawansowany sposób transmitować przebieg widowisk sportowych. Dzięki temu rozwiązaniu nasi widzowie będą mogli zobaczyć o wiele więcej, co podniesie przeżywanie emocji sportowych na jeszcze wyższy poziom. Wiedzieliśmy, że wybierając tak doświadczonych specjalistów jak firma Twenty4Seven, zapewnimy naszym odbiorcom najwyższą jakość. – mówi Jacek Sierpiński, Główny Technolog Produkcji z Telewizji Polsat.

Wóz Super Slow Motion to kolejna realizacja Twenty4Seven. Firma już od ponad 15 lat dostarcza rozwiązania i systemy audiowizualne dla branży mediowej, wykorzystując innowacyjne technologie oraz narzędzia i łącząc profesjonalizm z pasją.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments