Cyberpunkowa gra akcji, Ghostrunner, przekracza linię mety 2020 roku z rewelacyjnymi wynikami. Jak informuje wydawca, All in! Games – tytuł utrzymuje się na wysokich pozycjach list sprzedażowych, a także uzyskał kilka ważnych nominacji.

All in! Games zamyka 2020 rok z sukcesami na swoim koncie. Polski wydawca poinformował o osiągnięciach publikowanych przez niego tytułów; zgodnie z szacunkami, Ghostrunner stał się jedną z najważniejszych pozycji tego roku, zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Według serwisu Steam, Ghostrunner znajduje się w ścisłej czołówce najlepiej ocenianych cyberpunkowych gier wydanych w 2020 roku (na podstawie 91% pozytywnych recenzji zebranych od premiery gry). Świetne noty od graczy idą w parze z ciepłym przyjęciem przez media – średnia wszystkich ocen według serwisu Metacritic wynosi 81/100. Jak informowali twórcy – duże zainteresowanie przełożyło się na wysoką sprzedaż: koszt produkcji, wynoszący 2,5 mln euro, zwrócił się w ciągu kilku dni od premiery. Co więcej, tytuł nadal znajduje się na Liście Życzeń blisko miliona graczy.

Piotr Żygadło, prezes All in! Games

„Końcówka roku stała się okazją by zebrać plony z wielu miesięcy ciężkiej pracy. Nasze gry zostały docenione przez krytyków i graczy, a do tego udało nam się odpowiednio wykorzystać promocje świąteczne, by znacząco zwiększyć sprzedaż. Zespół wykonał niesamowitą pracę w końcówce roku, nie tylko nad Ghostrunnerem, ale także nad pozostałymi tytułami. Cały grudzień to praktycznie jedna wielka kampania marketingowa prowadzona na wszystkich platformach na raz. Pokazuje to jakie możliwości drzemią w zespole All in! Games i z dużym optymizmem szykujemy się do kolejnego roku” – mówi Piotr Żygadło, Prezes notowanego na GPW wydawnictwa All in! Games.

Zainteresowanie Ghostrunnerem nie zmalało nawet mimo wyczekiwanej grudniowej premiery jego gatunkowego brata – Cyberpunka 2077. W trakcie dominujących platformy growe wyprzedaży, Ghostrunner wciąż utrzymuje się na liście bestsellerów serwisu Steam. Renomowane zagraniczne serwisy – CNN oraz Android Central uwzględniły tytuł wydany przez All in! Games w zestawieniach alternatywnych pozycji dla graczy, którzy z różnych powodów nie mogli sięgnąć po produkcję CD PROJEKTu. Oba portale przedstawiają Ghostrunnera jako idealne zaspokojenie cyberpunkowych wrażeń, dla osób spragnionych adrenaliny i futurystycznych klimatów.

„Udało nam się skorzystać na zawirowaniach dokoła Cyberpunka. Im to na dłuższą metę nie zaszkodzi, bo Cyberpunk już teraz ma status gry-legendy. Natomiast dla nas samo pojawienie się naszego tytułu w dyskusji to konkretne korzyści wizerunkowe” – mówi Piotr Żygadło.

Ghostrunner zadebiutował 27 października 2020 roku i praktycznie od razu podbił serca graczy i dziennikarzy, niecierpliwie wyczekujących wrażeń w cyberpunkowym świecie. Polski portal Gamerweb wymienia tytuł jako polską grę roku (uwzględniając wydane przez All in! Games Metamorphosis na 5. miejscu zestawienia), a serwis internetowy IGN Polska nominował Ghostrunnera w kategorii Najlepsza Polska Gra. Tytuł otrzymał również specjalną nominację od społeczności graczy portalu Steam; Ghostrunner walczył o statuetkę Steam Awards 2020 w kategorii “Najlepsza gra, w której jesteś do bani”.

Nominacje do nagród na tym się nie kończą. Zarówno twórcy Ghostrunnera, jak i wcześniej wspomnianego Metamorphosis powalczą o Paszporty Polityki w kategorii “Kultura Cyfrowa”. Do sukcesu wydawcy All in! Games przyczyniła się również pozycja strategiczna Fort Triumph, która znalazła się w zestawieniu najlepszych gier 2020 roku serwisu PC Gamer.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments