Serwery z serii Huawei V5 zajęły pierwsze miejsce w aż 121 kategoriach[1] testów organizacji SPEC. Wśród zwycięskich obszarów znajdują się kluczowe dla pracy serwera – wydajność, zużycie energii, obliczenia liczb całkowitych, zmiennoprzecinkowych czy wydajność per wat. Wyniki benchmarków niezależnej organizacji potwierdzają konkurencyjność rozwiązań Huawei Enterprise.

W kategorii wydajności liczb całkowitych (Integer Computing Performance) aż 9 modeli serwerów z serii V5 zdobyło 1 miejsce łącznie w 58 testach. W wydajności obliczeń zmiennoprzecinkowych (Floating-Point Computing Performance) bezkonkurencyjnych okazało się 8 modeli w 62 testach. Z kolei w kategorii wydajność per wat (Performance per Watt) pierwsze miejsce zdobył FusionServer 2288H V5.

Kluczem do zwycięstwa w tak wielu testach były 4 aspekty. Pierwszy to rozpraszanie ciepła, obniżające temperaturę, co w znacznym stopniu wpływa na wydajność procesora. Drugim jest wysoka jakość łącz, zapewniających płynną transmisję sygnału. Trzeci to dogłębna optymalizacja sprzętu oraz oprogramowania, zaczynając od chipsetów, a kończąc na BIOSie. Ostatni aspekt to technologia dynamicznego zarządzania zapotrzebowaniem na prąd, pozwalająca na oszczędności energii.

Serwery z serii V5 są napędzane przez skalowalne procesory Intel Xeon, gwarantujące wydajność oraz niezawodność. W skład serii V5 wchodzą między innymi Fushion Server z 2 lub 4 gniazdami procesora, serwery o wysokiej gęstości mocy, serwery kasetowe czy serwery do zadań krytycznych KunLun. Wszystkie modele są przystosowane do takich rozwiązań jak cloud computing, big data czy AI.

Serwery Huawei okazały się najlepsze w benchmarkach SPECint_base2006, SPECfp_base2006, SPECfp_rate_base2006, SPECint_base2017, SPECfp_base2017, SPECint_rate_base2017, SPECfp_rate_base2017 i SPECpower-ssj2008.

Benchmarki przeprowadził SPEC, czyli Standard Performance Evaluation Corporation – założona w 1988 roku organizacja non-profit, której celem jest przeprowadzanie ustandaryzowanych testów wydajności dla szeroko pojętej branży IT. W każdym kwartale organizacja publikuje rezultaty kilkuset testów. Jej członkami jest ponad 60 firm, a także uniwersytety z całego świata.

[1] Dane na dzień 7 września 2018 roku