Właśnie zadebiutowała zaawansowana wersja serwisu transakcyjnego JakiKredyt.pl, polskiego start-upu, który postawił sobie za cel zmianę modelu pośrednictwa i ubiegania się o kredyt na mieszkanie.

Jeszcze kilka lat temu pożyczki gotówkowe online wydawały się pieśnią przyszłości, dziś to już praktycznie standard. Okazuje się, że zdigitalizować można też proces ubiegania się o kredyt. Takie rozwiązanie pozwala kredytobiorcom oszczędzić stresu i czasu, potrzebnego dotąd na wypełnianie setek rubryk i wizyty u doradców kredytowych.

Przez 12 lat pracy jako doradca kredytowy obserwowałem nierówny dostęp do narzędzi porównywania ofert kredytowych i generowania dokumentów potrzebnych do korzystania z nich – powiedział Piotr Krogulec, pomysłodawca i założyciel serwisu JakiKredyt.pl. – Doradcy dostawali na swoich ekranach kompletne i precyzyjne informacje, zaś klienci byli zależni od tego, co przedstawią im kolejni eksperci. Generowało to sporą liczbę spotkań, telefonów, wątpliwości i czasu na wypełnianie kolejnych wniosków. Ostatecznie, kredytobiorca nie miał pewności, czy naprawdę wybrał najlepszą z ofert.

Tworząc JakiKredyt.pl Piotr Krogulec postanowił odwrócić te role, tak żeby to kredytobiorca – zarówno kupujący lokal w celach mieszkaniowych, jak i inwestycyjnych – dysponował narzędziem podobnym do tych, z jakich korzystają profesjonaliści. Wyszedł z założenia, że w dobie cyfrowej użytkownicy sami będą dla siebie najlepszymi ekspertami finansowymi, także w kwestii kredytów hipotecznych.

Pierwsza odsłona JakiKredyt.pl powstała w 2017 roku. Dzięki pozyskaniu grupy inwestorów, związanych z branżami finansową, inwestycyjną i technologiczną, w ciągu kilku miesięcy serwis wyszedł poza ramy wersji testowej. Projekt wsparli m.in. Krzysztof Noga – współwłaściciel Szkoły Inwestowania SA i Tomasz Nietubyć – inwestor spółek z sektorów IT, spożywczego oraz recyklingu.

W prace nad nową odsłoną JakiKredyt.pl zaangażowaliśmy zespół doświadczonych programistów i analityków. W wyniku szeregu testów i prac technologicznych, serwis wzbogaciliśmy o kolejne funkcje i udogodnienia – mówi Piotr Krogulec. Dziś jest wygodnym i łatwym w obsłudze narzędziem, z którego z powodzeniem mogą skorzystać samodzielnie konsumenci. Zakładamy, że w 2019 roku wartość udzielonych kredytów za pośrednictwem naszego sięgnie 300 milionów złotych – dodaje.

Prosta droga do kredytu

W przeciwieństwie do porównywarek kredytów, JakiKredyt.pl jest serwisem transakcyjnym. To oznacza, że nie zbiera danych klientów, by następnie przekazywać je bankom, ale przeprowadza użytkownika przez cały proces, aż do momentu złożenia wniosku o konkretny kredyt.

Oferty prezentowane w JakiKredyt.pl są 1:1 tożsame z ofertami, które klient może uzyskać bezpośrednio w bankach, bez dodatkowych prowizji dla serwisu i wyróżniania jakichkolwiek instytucji kredytowych.

JakiKredyt.pl jest też pierwszym powszechnie dostępnym narzędziem, które umożliwia skorzystanie z opcji Multiwniosku – autorskiego rozwiązania umożliwiającego – w prosty, intuicyjny sposób i przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika – przygotowanie jednorazowo bardzo dużej ilości dokumentów wymaganych przez banki.

O JakiKredyt.pl

Serwis JakiKredyt.pl został stworzony przez Piotra Krogulca, doradcę finansowego z 12-letnim stażem. Wersja testowa powstała w 2017 roku. Dzięki pozyskaniu inwestorów strategicznych, nad wersją finalną przez ostatnie miesiące pracował zespół doświadczonych programistów, analityków i doradców finansowych, którzy postawili sobie za cel stworzenie najbardziej intuicyjnego i pomocnego narzędzia dla kredytobiorców w Polsce.