ESL uruchamia pierwszy w Polsce, cykliczny program stażowy dla osób, które chcą zdobyć doświadczenie zawodowe pracując w esporcie – najszybciej rosnącej gałęzi przemysłu rozrywkowego.

Na formularze aplikacyjne ESL czeka do 16 września 2018 roku. Program rusza już w październiku, a stażyści, którzy do niego dołączą zakończą go w marcu biorąc udział w organizacji największej esportowej imprezy na świecie – Intel Extreme Masters Katowice 2019.

ESL jest największą na świecie, niezależną firmą z branży esportowej, liderem rozgrywek online jak również offline w najpopularniejsze gry komputerowe. ESL organizuje pod własną marką krajowe i międzynarodowe ligi, m.in. Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro Series oraz inne wydarzenia wypełniające fanami największe hale widowiskowe i sportowe

Firma silnie angażuje się w organizację turniejów dla amatorów oraz tworzy mechanizmy pomagające kreować nowe gwiazdy esportu. ESL oferuje szeroki zakres usług obejmujących obsługę firm z branży gamingowej, event management, reklamę oraz produkcję telewizyjną. Posiada biura w Ameryce Północnej, Niemczech, Rosji, Francji, Polsce, Hiszpanii, Chinach oraz współpracuje z partnerami w wielu innych krajach.

E-sportowe staże 

Co 6 miesięcy, firma przyjmie do pracy nową grupę stażystów, a największe talenty mają szansę na stałe zatrudnienie. Program stażowy kierowany jest do studentów, którzy interesują się esportem, produkcją największych na świecie imprez oraz chcą nauczyć się komunikacji w dynamicznym i różnorodnym środowisku fanów esportu.

Staże będą płatne (ok. 1500 zł netto), a osoby, które zostaną przyjęte, będą pracowały przy realnych, wymagających projektach.

Szacunkowo stażyści będą pracowali 40 godzin tygodniowo, choć pracodawca deklaruje elastyczność i jest otwarty na dostosowanie godzin pracy tak, aby odpowiadały obu stronom.

Esport to branża, która tworzy nowe zawody, a także wprowadza świeżość do już istniejących. Dynamika rozwoju polskiego oddziału ESL jest ogromna i dlatego postanowiliśmy rozpocząć regularny program stażowy, który pozwoli młodym talentom na zdobycie doświadczenia, a w przyszłości być może dołączenie do nas na stałe. Nasz program stażowy będzie wymagający ale wyjątkowo atrakcyjny. Nie szukamy stażystów, którzy będą przysłowiowo parzyć kawę, lecz wezmą realny udział w naszych działaniach biznesowych czy na pierwszej linii frontu staną z wyzwaniami przy organizacji esportowych widowisk i transmisji telewizyjnych – podkreśla Aleksander Szlachetko, Dyrektor Zarządzający w ESL Polska.

Staże w Warszawie i Katowicach

W pierwszej edycji firma szuka 6 osób, które będą zdobywały doświadczenie w następujących działach:
Edycja wideo (Katowice) – obróbka wideo, montaż i postprodukcja, sesje nagraniowe
Sprzedaż (Warszawa) – praca kreatywna nad tworzeniem nowych produktów, kontakty z klientami, współtworzenie ofert i prezentacji sprzedażowych
Produkcja TV (Katowice) – przygotowywanie scenariuszy programów TV, organizacja i planowanie realizacji telewizyjnej, produkcja show telewizyjnego
Zarządzanie eventami (Katowice) – organizacja i planowanie eventów, współpraca klientami i współpracującymi firmami
Zarządzanie projektami (Katowice) – przygotowywanie dokumentacji projektorwej, kosztorysowanie, research/analiza rynku
Social Media (Warszawa) – animacja społeczności esportowej, tworzenie treści do kanałów SoMe, analityka i raportowanie