IOVO, polski projekt który ma być nową generacją technologii Blockchain, szykuje się do sprzedaży swoich tokenów w ramach Initial Coin Offering. Pełną zdolność operacyjną ma osiągnąć na przestrzeni pierwszych dwóch kwartałów tego roku, powiedział ISBtech Krzysztof Gagacki, współtwórca i przedstawiciel IOVO.

„Oparta na uważanym za przyszłość gospodarki Blockchainie działalność IOVO realizowana jest w obszarze przywrócenia użytkownikom własności nad personalnymi danymi, które generują na każdym kroku (data ownership). Rozpoczęcie działalności IOVO ma miejsce w krótkim czasie po sukcesie organizowanego przez tę organizację Blockchain Connect Warsaw 2018 oraz intensywnej pracy z inwestorami w Davos. W najbliższym czasie firma planuje dynamiczne prace rozwojowe w międzynarodowym zespole. Jeszcze w tym kwartale planowana jest także sprzedaż tokenów IOVO (w ramach Initial Coin Offering), która poprzedzona będzie serią prywatnych inwestycji (private placement). Pełną zdolność operacyjną (a także obecność tokenów IOVO na najważniejszych światowych rynkach) IOVO osiągnie na przestrzeni pierwszych dwóch kwartałów tego roku” – powiedział Gagacki.

IOVO uczestniczyło w forum w Davos – najważniejszym spotkaniu światowych polityków oraz liderów zmian w biznesie. W ramach towarzyszącego szczytowi w Davos globalnego spotkania liderów świata Blockchain i kryptowalut CryptoHQ zaprezentowane zostało rozwiązanie polskiej firmy IOVO.

Przedstawiciele IOVO wzięli udział w dyskusjach poruszających temat “future of governance”, występując m.in. obok przedstawicieli Chronobank, którego celem jest pełna przejrzystość rynku pracy dzięki rejestrowi Blockchain i wymianie opartej o token Time. Wspólnie z rządem Estonii, Chronobank pracuje nad narodową estońską kryptowalutą.

„Zaproszenie na CryptoHQ oraz prowadzone tu przez nas wystąpienia to wielkie wyróżnienie. Jako jedyna technologia Blockchain z naszego kraju mamy możliwość uczestnictwa w spotkaniach oraz rundach inwestycyjnych światowej elity technologii, która w najbliższym dziesięcioleciu zmieni świat oraz sposób, w jaki żyjemy. Widzimy w tym wielką szansę nie tylko dla naszej firmy, ale przede wszystkim dla obecnych i przyszłych konsumentów na całym świecie, dla których kontrola nad generowanymi przez siebie danymi oraz możliwość ich monetyzacji to szansa nie tylko na większą wolność, ale też większe prawa i szansa w automatyzującym się światowym systemie gospodarczym” – wskazał współtwórca IOVO.

W dniach 27-28 lutego we współpracy z właścicielem jednej z największych amerykańskich stacji radiowych IOVO organizuje w Nowym Jorku kolejne spotkanie światowych liderów gospodarki Blockchain. Kolejna edycja przygotowywana jest na kwiecień i będzie miała miejsce w Abu Dhabi.

Działalność OVO dedykowana jest przywróceniu własności, decentralizacji i demokratyzacji dostępu do zbieranych o nas danych osobistych oraz powstających na ich bazie wyników scoringowych, których używają firmy. Obecnie automatycznie stają się one własnością wielkich rynkowych graczy. IOVO podkreśla, że własność i ochrona oraz możliwość decydowania o losach i monetyzacji danych o własnych zachowań to fundament nowoczesnego rozumienia wolności. W Komitecie Doradczym IOVO zasiadają liderzy międzynarodowi gospodarki Blockchain, wywodzący się z takich rynków jak Korea, USA, Szwecja, Szwajcaria czy Japonia.

IOVO określa się jako Blockchain nowej generacji, podstawę rozwoju przyszłych dApps (zdecentralizowanych aplikacji). Tę nowoczesną technologię określa się jako DAG (Directed Asymetric Graph) – dane są w niej rozproszone i nie podlegają właściwemu technologii Blockchain łańcuchowi “bloków”.